Діяльність "Комфортного Міста"

Комфортніше і світліше

8 Жовтня 2019
59

Наприкінці серпня у дворі будинку 23-б по вулиці Курчатова член правління ГО «Сєвєродонецьк – комфортне місто» Андрій Бутенко разом зі співробітниками проектно-монтажного підприємства «Укренергосервіс» замінили старі і непрацюючі світильники на сучасні світлодіодні.

«Ми реалізуємо локальні проекти, відповідаючи на запити ОСББ, які прагнуть зробити свої прибудинкові території більш зручними та комфортними, – розповідає Бутенко, – Як правило, вони обмежуються висвітленням, що встановлюються на під'їздах – вже це надає будинкам житловий вигляд і відлякує непрошених гостей. Але, я вважаю, що світла багато не буває, і в даному випадку, розділяючи ідеї «Комфортного міста», на цій території ми встановили відразу три світильники».

Переваги таких світильників, за словами Андрія, очевидні: вони набагато ефективніші, оскільки і світловий потік більш потужний, і енергозбереження – принципово інше. Старі ліхтарі споживали то 350 до 500 Вт, нинішні – по 50, тобто сумарно це 150 Вт.

Відтепер нові лампи освітлюють кілька важливих локацій біля будинку – дитячий і спортивний майданчики, парковку для транспорту місцевих жителів. Тепер можна не переживати, відпускаючи дітей ввечері у двір, без страху залишати машину біля будинку.

«Починається осінь, тож ми спрямували світло на доріжку, якою учні середньої школи №18 повертаються з занять. З цією метою навіть змінили напрямок світлового потоку на одній з опор.

Таку практику ГО «Сєвєродонецьк – комфортне місто» має намір продовжувати, – підкреслює Андрій Бутенко. – Сьогодні в арсеналі фахівців є альтернативні джерела світла, такі як ті, що встановлені активістами на озері Чистому, і завдяки яким час в улюбленому місці відпочинку можна проводити без жодних побоювань і з комфортом».