Діяльність "Комфортного Міста"

Новий парк на карті міста

8 Жовтня 2019
English Park - Комфортне місто Сєвєродонецьк
97

Співробітники та учні Сєвєродонецької школи англійської мови хочуть створити «Англійський парк» для всіх сєвєродончан у дворі, де розташована їх школа. З цього приводу відбулись перемовини між головою правління громадської організації «Сєвєродонецьк – комфортне місто» Олегом Жебським та керівником «English club» Анастасією Мурановою.

Проект вже розроблено. Він органічно «впишеться» в оточуючу дійсність і гармоніюватиме зі стилем оформлення і дизайном власне англійської школи. Керівник закладу і його невеличкий колектив, за підтримки учнів, друзів і знайомих, налаштований рішуче. Зі своїм задумом вони увійшли до 15 проектів, якими опікуватиметься ПРООН у Луганській і Донецькій областях. Вже розпочато збір коштів для реалізації проекту на інтернет-платформі «Спільнокошт».

«На прикладі цього майданчику ми прагнемо показати людям, що зміни можливі, що вони починаються з нас самих. Нам важливо заохочувати жителів міста бути відкритими до інших та світу в цілому. Закликати бути свідомими та нести відповідальність за своє життя та життя інших. Привчати людей цінувати красу та творити її самостійно, поважати навколишнє середовище (плануємо розмістити станцію сортування сміття та навчати людей, як і навіщо цим користуватися. Такого в нашому місті, на жаль, не робить майже ніхто). Ми хочемо зробити наше місто менш депресивним та більш цікавим. Ми хочемо бути прикладом добрих змін», зазначається у описі проекту. Парк сплановано у формі прапора Великої Британії, передбачається дитячий майданчик і міні-кінотеатр під відкритим небом, зони відпочинку, лавочки, озеленення території. Вартість проекту його ініціатори оцінюють у мільйон гривень.

Для початку потрібно близько 150 тис.грн. Тоді, зазначає Анастасія, фонд Дж. Сораса «Відродження» подвоїть суму. За перший тиждень збору коштів вдалося акумулювати близько 25 тисяч: «Платежі надходять не лише від містян, а й з інших регіонів України, навіть, з Лондону, від наших колишніх учнів, підкреслює Муранова.

Долучилися до цього процесу й активісти громадської організації Олега Жебського.

Олег Васильович підкреслює, що проект школи «English club» збігається з його баченням Сєвєродонецька, як комфортного міста, імпонує не лише за своїм зовнішнім оформленням і виконанням, а й за своєю суттю: «З повагою ставлюся до людей, котрі вміють створювати. Дуже приємно, що у нашому місті є «острови європейської культури» і молодь, яка їх просуває. Ми із задоволенням будемо співпрацювати. І, я вірю, що згодом кожен мікрорайон буде мати свої різно-тематичні, особливі локації, якими пишатиметься. Разом ми створимо для себе комфортний, інноваційний простір, а Сєвєродонецьк стане містом впевненого майбутнього».