Діяльність "Комфортного Міста"

Озеро чисте – буде чистим

8 Жовтня 2019
Cуботник - Комфортне місто Сєвєродонецьк
83

29 червня 2019 року масштабна акція по наведенню порядку, з ініціативи ГО «Сєвєродонецьк – комфортне місто» пройшла на озері Чисте.

«Це місце – знакове для усіх сєвєродончан, – зазначив голова правління громадської організації Олег Жебський, – яким буде озеро, таким буде й усе місто. Мені дуже приємно, що до нашої акції долучається все більша кількість людей. Приміром, ряди добровольців цього разу поповнилися молодими людьми з Національного корпусу, які просто побачили оголошення про суботник у соцмережах і вирішили підтримати нашу ідею».

Для багатьох містян ініціатива Олега Жебського стала певним проривом, адже до цього моменту вони наче й не розглядали такої можливості – просто взяти інструменти в руки і попрацювати – задля власного комфорту і на благо інших. «Виявилося, що потрібен лише поштовх, і тоді, як під час ланцюгової реакції, до добрих справ будуть залучатися нові й нові кола небайдужих, з’являтимуться нові ідеї щодо благоустрою міста», – підкреслює Жебський.

Все починалося з покосу трави та збору сміття на території 80-го мікрорайону, а перетворилося на системне впорядкування прибудинкової території, згодом і публічного простору навколо одного з сєверодонецьких озер. Вздовж алеї біля о. Чистого встановлено 10 лавочок, урни для сміття, а ще під час наступного суботника планується зробити освітлення – 10 опор з сучасними вуличними світильниками. Наразі вони вже закуплені громадською організацією.

Нещодавно міська влада прозвітувала, що озеро Чисте наповнюється водою. Щоправда, активістів ця інформація не надто втішила, адже труба через яку відбувається наповнення – у проріхах, а вода не завжди досягає місця призначення. Такими темпами це відбуватиметься дуже довго, підкреслює Олег Васильович. Щодо того, чи варто наповнювати водоймище питною водою – теж виникає певне запитання: скільки це коштуватиме міській громаді?

Озеро потребує комплексного підходу. Його треба почистити, відновити екологічний баланс. З цією метою нинішньої осені активісти ГО «Сєвєродонецьк – комфортне місто» планують запустити в Чисте мальків білого амура, товстолобика, котрі є природними санітарами озер та річок.

«Хтось може подумати, що це дрібниці, – підкреслює Олег Жебський, – але всі ми взаємопов’язані і у місті, і у єдиній біосфері. Тож маємо поважати інтереси один одного.

Наша громадська організація впевнена, що зрушення у благоустрої міста і у свідомості городян вже відбуваються».