Діяльність "Комфортного Міста"

Робимо місто комфортним

7 Жовтня 2019
69

80-й мікрорайон став першим об’єктом, до якого доклали зусиль активісти ГО «Сєвєродонецьк – комфортне місто». Дві суботи поспіль вони проводили тут масове прибирання. В результаті прибудинкова територія звільнилася від зайвої рослинності, бур’янів, які встигли перетворитися на справжні хащі, куп сміття. Дерева набули чіткішої форми, а навколишній простір став більш прозорим.

«Проведено дійсно велику роботу, в першу чергу, організаційну, – зазначає голова правління ГО «Сєвєродонецьк – комфортне місто» Олег Жебський, – мене тішить, що люди проявляють активність, і це й є той кращий результат, якого ми прагли. Участь у першому суботнику взяло близько сотні людей, наступного разу зібралося майже вдвічі більше. Це доводить, що зміни можливі, а міська громада готова до активності». Члени громадської організації не лише працюють граблями та лопатами, вони впорядковують навколишній простір. Окрім арт-об’єкту від Леоніда Терещенка, що прикрашає 80-й мікрорайон, з’явився тут і зразок нових технологій. До акції благоустрою долучився Андрій Бутенко і подарував місцевим жителям сучасний вуличний світильник на сонячних батареях, який не потребує підключення до зовнішніх електричних мереж. Разом з колективом проектно-монтажного підприємства «Укренергосервіс» він встановив його біля скульптури веселого баяніста.

Під час проведення громадської акції благоустрою не обійшлося і без курйозів. Активісти звернулися до чиновників міськвиконкому лише з одним проханням: допомогти зі збором сміття, надати у користування додатковий контейнер. Не отримавши відповіді, ГО офіційно сплатила рахунок за цю послугу.

Яким же було здивування, коли замість одного замовленого, ми, з «доброї волі» міськради, отримали два контейнери для сміття! Щоправда, навздогін влада виставила громадській організації додатковий, чималенький рахунок (!) за користування ними. Замість того, аби зробити власний внесок у наведення порядку у міському мікрорайоні, чиновництво намагається ще й мати зиск з цієї народної ініціативи.

Втім, ГО «Сєвєродонецьк – комфортне місто» не збирається зупинятися, тим більше, що у дієву силу цієї організації містяни вже повірили.