Діяльність "Комфортного Міста"

Уроки чистого

8 Жовтня 2019
102

Історія благоустрою озера Чисте може бути хрестоматійним прикладом того, як можна відновити занедбаний парк, спираючись лише на активність містян та невеликий ресурс громадської організації «Сєвєродонецьк – комфортне місто». Насправді, для того, щоб повернути цю територію до переліку діючих місць відпочинку, знадобилося менше місяця.

Досвід, який ініціатори благоустрою Чистого винесли зі своєї масштабної акції, дозволяє зробити певні висновки.

Перше: для загальної активності потрібна певна рушійна сила, котра буде організовувати, підтримувати високий рівень цікавості до теми, мотивувати учасників заходу. Такою силою і стала ГО «Сєвєродонецьк – комфортне місто». Їй вдалося за допомогою декількох сотень активістів зробити те, до чого у комунальників руки не доходили протягом кількох десятиліть: розчистити акваторію озера, прибрати хащі навколо нього, поставити лавочки і урни вздовж алеї, зробити освітлення.

Відтепер тут, як у кращі часи, вечорами людно і гамірно. Лишається підтримувати наведений порядок і далі вдосконалювати цю територію. Друге: місцева влада, не маючи причин та важелів аби заборонити цю діяльність, виступила байдужим спостерігачем процесу, не роблячи жодних спроб якось або чимось посприяти у проведенні суботників. Навіть для того, аби вивезти зібране сміття, активістам доводилося самотужки вирішувати проблему, або додатково оплачувати цю послугу.

Третє: якщо наявні бажання і організаційний хист, створити подію, що запам’ятається й порадує містян – не є проблемою. Нагадаємо, що перший міський фестиваль на Чистому «Komfort City-fest», проведений після наведення порядку, відразу порівняли із Днем міста. Хоча організували його без залучення адмінресурсу і великих творчих колективів, переважно силами аматорів, партнерів та друзів ГО «Сєвєродонецьк – комфортне місто».

Цей захід довів, що територія може бути місцем багатьох активностей. В тому числі, підприємницьких. Літні площадки, дитячі атракціони, спортивні майданчики біля озера – це не плід фантазії, а реальні локації, що можуть діяти, отримуючи сприяння міської влади.

Втім, навіть після святкового акорду, що прозвучав на Чистому 13 липня, активісти ГО не припинили опікуватися цією територією.

Рівно за тиждень набережну прикрасив новий арт-об’єкт, на який перетворився звичайний старий пень зусиллями народного художника Леоніда Терещенка. То ж, Чисте тепер має й власну скульптурну цікавинку та нагадування про ті сили, що завжди творять опір усьому новому і прогресивному, але наприкінці кінців виявляються переможеними.