Громадянське суспільство

АУ, ІНВЕСТИЦІЇ!

28 Травня 2020
33

Українська економіка продовжує руйнуватися.

Політики не хочуть ні розуміти, ні вивчати ситуацію і шукати шляхи ы точки росту. Рівень інвестицій, необхідний для забезпечення економічного зростання України оцінюється не менше, ніж в 20-25% від ВВП щорічно. Саме за цей рівень має відповідати будь-яка влада, якщо ми хочемо жити краще. Головними до її представників зараз і під час виборів повинні бути питання про те, що вони будуть робити, щоб наростити інвестиції в країну.

Сьогодні, навіть невеликі фінансові вливання, у порівнянні з січнем – березнем 2019 року, різко впали. Індекс капітальних інвестицій в промисловості за такий самий період 2020 року становить 63,8%.У сумарному вираженні це 76 914,3 млн. грн., або лише 7,7% всього українського ВВП. При цьому інвестори-нерезиденти за перший квартал вклали в Україну 514,1 млн. грн., чи аж 0,7% (!) наявного обсягу інвестицій.

Нагадаємо, з моменту першого інвестиційного форуму в Маріуполі, за ініціативи президента Зеленського, вже минуло 7 місяців.

Чому для нас важливі саме іноземні інвестиції?

Якщо Україна буде намагатися розвиватися за рахунок внутрішніх ресурсів, отримуючи прибуток, капіталізуючи його, втілюючи технології, для поліпшення економічної ситуації і життя людей знадобиться невизначено велика кількість років. 

Гроші, технології і культуру бізнесу можна отримати швидко – з розвинених країн. 

Це, по суті, визначає вектор руху України – нам не треба рухатися до деградуючих країн, які є сировинним придатком світової економіки, а до країн, які привносять в світ нові відкриття і винаходи, постійно удосконалюються. Але для цього потрібні умови, потрібна робота в політиці справжніх державників.

Вже нудно говорити про те, що Луганська область займає останнє місце за рівнем інвестицій за січень – березень 2020-го з сумою 344,3 млн. грн. Донецька область, наприклад, отримала 3841,8 млн. грн. інвестицій, тобто в 11 разів більше Луганщини.

Втрата інвестицій – втрата рівня життя. У першому кварталі 2020 року Україна має крах за показником «Фінансові результати до оподаткування великих та середніх підприємств». Прибуток до оподаткування обвалилася з 111 089,2 млн. грн. в 2019 році до загальних збитків – 4 902,6 млн. грн., тобто впав на 116 млрд. грн.

Якщо оцінювати  фінансовий результат у розрізі видів діяльності, він безпосередньо пов’язани й із політикою Нацбанку щодо повного припинення кредитування економіки і переведення основних заробітків у галузь фінансових операцій, в основному, з державними цінними паперами, держборгом, який за наш з вами рахунок пропонує прекрасну прибутковість.

Як відомо, «Капітал» Маркса, в якості одного з основних джерел накопичення, називає саме операції з державним боргом, коли податки платить вся країна, а високі доходи отримують одиниці. Минуло понад 150 років, але цей постулат не змінився. 

Паданні у збитки спостерігається скрізь, крім «Фінансової та страхової діяльності», в якій прибуток в 2020 році за перший квартал збільшився з 22 584, 6 млн. грн. до 112 530, 3 млн. грн., тобто в п’ять разів, тоді як в промисловості замість прибутку в 41 658,7 млн. грн. отримані збитки 66 115,4 млн. грн. 

Виглядає дивно, але у 2019 році, займаючи 22 місце з 25 за показником «Капітальні інвестиції в охорону навколишнього середовища», Луганська область виявилася на почесному 13-му місці в Україні за «Поточними витратами на охорону навколишнього природного середовища» з сумою 452 360,8 тис. грн., попереду Одеської, Вінницької та інших областей, що випереджають нас за соціально-економічним розвитком. 

Інші новини на сайті Комфортного міста