Громадянське суспільство

ДИВНА ТУРБОТА

15 Квітня 2020
62

10 квітня 2020 року 80-а позачергова сесія Сєвєродонецької міськради, крім внесення змін до бюджету (про що ми говорили напередодні), прийняла масу інших цікавих рішень. Зокрема, й щодо підтримки населення у період пандемії коронавірусу.

З огляду на досвід інших міст України та світову практику, члени правління ГО «Комфортне місто» порушували питання про необхідність підтримки літніх людей, які в умовах карантину змушені залишатися вдома. Йшлося про закупівлю продуктових наборів та організацію їх адресної доставки, за рахунок ресурсів міського бюджету.

І, немов прислухавшись до наших рекомендацій, рішенням № 4888 депутати затвердили «Положення про порядок надання продуктових наборів найбільш вразливим верствам населення м. Сєвєродонецька». Але, на жаль, воно не пов’язано з COVID -19, це положення про гуманітарну допомогу незахищеним верствам, в тому числі тим, хто може переміщатися по місту і працювати в період карантину. А потреби пенсіонерів, яким заборонено виходити на вулицю, враховані лише частково, тільки через включення їх до групи ветеранів.

Проблема не вирішена.

Тоді як вона вимагає цільового рішення і цілеспрямованих дій. Замість того, місцеві нардепи, як у грі в пінг-понг, перекидають гроші з однієї статті витрат на іншу. Сума при цьому залишається незмінною.

3 квітня була затверджена «Комплексна міська цільова програма “Турбота” на 2020 рік». У ній закладена «Компенсація додаткових витрат громадянам на житлово-комунальні послуги» в сумі 3684,88 тис. грн. У бюджеті виділено 3500 тис. грн., що позначені як «інші виплати населенню». В результаті їх перенаправили на придбання продуктових наборів за «Програмою протидії захворюванню і запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID -19, викликаної коронавірусом SARS-CoV-2, на 2020 рік». Замінили, а не дали додатково, як того вимагає ситуація!