Громадянське суспільство

Громадська рада, як інструмент контролю в сфері енергетики та ціноутворення

7 Жовтня 2019
Засідання ради - Комфортне місто Сєвєродонецьк
82

Виконавчий директор ГО «Сєвєродонецьк – комфортне місто» Андрій Блінов взяв участь у засіданні громадської ради при облдержадміністрації, що відбулось 3 жовтня 2019 року.

До порядку денного було винесено актуальні для громадськості питання, зокрема, про підготовку Луганщини до опалювального сезону, будівництво доріг, відновлення мосту поблизу КПВВ «Станиця Луганська», впровадження інклюзивної системи освіти.

Наразі керівництво Луганщини звітує про сто відсоткову готовність до зимового сезону. Втім, існують такі проблемні питання, як стале забезпечення підконтрольної частини області електрикою, а обласного центру – тепловою енергією та висока вартість цієї послуги для населення. Андрій Блінов, як голова комісії ГР з питань інформаційної політики, розвитку громадянського суспільства, моніторингу діяльності органів влади, акцентував увагу присутніх саме на цій тематиці. Адже на сьогодні тариф КП  “СТКЕ”на тепло для сєвєродончан складає 1784,71 грн/Гкал і 39,03 грн/Гкал, ТЕС постачає його за ціною 1587,51 грн/Гкал і 46,24 грн/Гкал, що перевищує гранично допустимий тариф, встановлений Кабміном.

Щодо стабільної роботи ТЕС у м. Щастя, також виникає цілком обґрунтоване занепокоєння. Як відомо, нещодавно в області склалися передумови виникнення енергетичного колапсу через те, ТОВ ДТЕК «Східенерго» повідомило про припинення газопостачання з 1 жовтня. Присутній на засіданні ГР, директор Департаменту житлово- комунального господарства ОДА Віталій Сурай повідомив, що на рівні обласної влади було прийняте рішення щодо заборони АТ «Луганськгаз» відключення від газопостачання ВП «Луганська ТЕС», а також зобов’язати ВП «Луганська ТЕС» погасити заборгованість за газопостачання та укласти угоду з НАК «Нафтогаз України». Згодом договір на газопостачання було укладено і Луганська теплоелектростанція отримала номініції на газ на жовтень 2019 року.

У ході обговорення цього питання громадські активісти отримали вичерпну інформацію.