Громадянське суспільство

ХМАРИ НАД ЛЬОДОВИМ

3 Квітня 2020
103

Все, що стосується Акціонерного товариства «РВС Банк», безпосередньо пов’язане із долею Сєвєродонецького Льодового палацу, який КДЮСШ №4 відділу молоді і спорту міськради, орендує у цього банку через сумнівну прокладку – ТОВ «БУГГА» за 200 000 грн. на місяць.

У другій половині березня з’явилася інформація про те, що у «РВС Банка» проблеми і він потребує 48 мільйонів фінансової допомоги. І відразу ж, природним чином, виникло питання про його ймовірне банкрутство, слідом за яким може відбутися розпродаж майна, в тому числі, і Льодового палацу…

Чергова порція новин про проблеми нинішнього власника цього  міського об’єкта надійшла 31 березня 2020 року, коли Нацбанк повідомив, що застосовує до чотирьох українських банків заходи впливу за порушення законодавства в сфері фінансового моніторингу. І найбільший штраф у минулому місяці в три мільйони гривень накладено саме на «РВС Банк».

  У 2019 НБУ вже штрафував «РВС» на 3 млн.грн. за відмивання брудних грошей через схеми з ОВДП. При цьому ряд експертів стверджує, що такі порушення з великою ймовірністю можуть стати причиною для його ліквідації.

Очевидно, що нинішньому господареві банку, колишньому нардепу Руслану Демчаку, який був заступником голови комітету Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності, наш Льодовий, як об’єкт господарської діяльності, не потрібен. Його цікавить не його споживча вартість, а можлива капіталізація цього активу і отримання рефінансування.

Мимоволі факти вибудовуються у певну конспірологічну картину.

Ми всі пам’ятаємо спробу сєвєродонецьких чиновників та депутатів провести аферу з Льодовим палацом, через його придбання у банку за 44,5 млн. грн. бюджетних грошей. Така сума з’явилася після оцінки Льодового палацу не як спортивного об’єкта, а як торгового центру.

48 млн. грн. фінансової допомоги для «РВС Банку» і 44,5 млн. грн. – цифри майже тотожні. Чи не було це спробою за рахунок грошей Сєвєродонецьких платників податків поліпшити фінансовий стан приватного банку – партнера влади, з огляду на її сумнівні зв’язки через суборенду Льодового палацу?

На тлі чергової афери з придбанням для міста бувшого в експлуатації обладнання та створення льодового катка під відкритим небом за 5 500 000 грн., майбутнє Льодового викликає все більше занепокоєння.

Комфортне Місто Сєвєродонецьк