Громадянське суспільство

ЛИШЕ 13% ЖИТЕЛІВ ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ СХВАЛЮЮТЬ ДІЇ МІСЦЕВОЇ ВЛАДИ

10 Грудня 2019
160

9 грудня 209 року оприлюднено результати п’ятого всеукраїнського муніципального опитування. Спеціалісти  Соціологічної групи «Рейтинг» від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту з’ясовували ставлення громадян України до органів місцевого самоврядування та надання комунальних послуг. Глас народу, що пролунав з вуст сєвєродончан, не вселяє оптимізму. 

Щорічне опитування проводилось у 24 обласних центрах, що не перебувають під контролем російських чи проросійських сил, включаючи Маріуполь та Сєвєродонецьк на Донбасі. Опитування проведено на основі вибірки, яка включала 19200 респондентів. Статистична похибка для кожного міста не перевищує ±3,5%. 

За результатами дослідження, Сєвєродонецьк став одним з лідерів антирейтингу по багатьом показникам. Так, рівень схвалення діяльності місцевої влади (в.о. мера міста та депутатів), на думку опитаних в обласному центрі Луганської області становить лише 13%. Це третя позиція знизу, найгірші результати тільки у Полтави та Херсона. А ось у Івано-Франківську, Чернігові, Хмельницькому рівень схвалення дій влади – у межах 80%.

У Сєвєродонецьку тільки 25% учасників дослідження вважають, що справи в місті йдуть в правильному напрямку (найгірший показник лише у Херсона – 15%), 64% – що в неправильному, а 15% опитаних не змогли відповісти на це питання. Найбільше задоволені роботою міської влади жителі також Чернігова, Івано-Франківська, Хмельницького, Вінниці та Харкова: там таких 70% і більше опитаних. 

Вирізняється Сєвєродонецьк і за рівнем корупції.

Протягом останніх двох років майже третина (!) – 29% опитаних жителів Сєвєродонецька були змушені давати хабар представникам місцевої влади для отримання від них будь-якої послуги або документа.

На питання: “…Якщо були такі випадки, Вам або Вашим знайомим доводилося (були змушені або з доброї волі) робити дарунок, платити хабар представникам місцевої влади для отримання від них будь-якої послуги або документа? “, – 6% опитаних заявили, що давали хабар понад 5 разів, 6% відповіли, що давали хабар 3-5 рази, а 12% заявили, що давали хабар 1-2 рази. При цьому 68% опитаних заявили, що не давали хабарі, а 3% – відмовилися відповідати на поставлене запитання.

Корупційність органів влади серед тих жителів Сєвєродонецька, хто заявив, що змушений був давати хабарі, розподілилася наступним чином:

– 6% заявили, що змушені були давати хабарі при спілкуванні з представниками міської влади;

– 6% в установах житлово-комунального господарства міста;

– 23% в медичних установах Сєвєродонецька;

– 12% в навчальних закладах;

– 6% при вирішенні питань з представниками поліції, включаючи дорожню поліцію;

– 5% в податкових органах;

– 5% при отриманні дозвільних документів;

– 4% при спілкуванні з митниками та прикордонниками;

– 6% в судових органах;

– 3% в органах прокуратури.

При цьому 86% опитаних жителів міста заявили, що вважають корупцію серйозною проблемою на рівні міста, а 74% – що діючий міський голова Сєвєродонецька не прикладає зусиль для подолання корупції на рівні міської влади.