Громадянське суспільство

СТАРА ВЛАДА ФОРМУЄ ПОРЯДОК ДЕННИЙ ДЛЯ НОВОЇ

8 Травня 2020
53

Постійний моніторинг діяльності місцевого самоврядування в Сєвєродонецьку дозволяє експертам «Комфортного міста» зробити висновки, які принципові зміни мають відбутися після осіннього перезавантаження влади. Пункти такої передвиборчої програми будуть засновані на реальних фактах і подіях, а не примарних обіцянках добра і загального благополуччя.

З огляду на важкі наслідки дій нинішніх депутатів, й, зокрема, групи «Сєвєродончани», їхні опоненти можуть розраховувати на перемогу, якщо запланують:

Перегляд величини заробітної плати чиновників. Зокрема, зарплата мера не повинна перевищувати чотирьох середніх заробітних плат по області.

Практику щомісячної публікації розмірів зарплат мера, його заступників, керівників підрозділів, керівників КП, їх заступників і головних бухгалтерів.

До слова, саме в сфері оплати праці нинішньою командою допускається найбільша кількість «вольностей». Перегляду вимагає і рішення № 4575 від 22 січня 2020 року «Про встановлення розміру кошторисної заробітної плати, який враховується при визначенні вартості будівництва об’єктів за рахунок коштів бюджету міста і коштів підприємств, установ і організацій, що належать до комунальної власності міста, в частині встановлення кошторисної заробітної плати в розмірі 18090,00 грн.». У зв’язку з цим необхідно провести перевірку підрядників (в першу чергу, ФОП) на відповідність рівня зарплат, закладених до кошторисів, до фактично виплачених.

Витрати на організацію роботи апарату також, у багатьох випадках, викликають питання. Так, слід провести перевірку ремонтів кабінетів міської ради на суми, що перевищують 100 000 грн.

Контроль виконання затверджених фінансових планів комунальних підприємств, закупівель, цільового використання коштів підприємств, прибутку, відповідності дій керівництва підприємств Статуту, рішенням Наглядових рад. Зменшення терміну контракту з керівниками КП та членами наглядових рад міських підприємств до 3 років.

Виконання рішення виконкому № 895 від 02.08.2019 «Про оприлюднення інформації в формі відкритих даних на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних комунальними підприємствами, установами, організаціями, підпорядкованими Сєвєродонецькій міській раді». Прозорість усіх дій влади.

Перевірку за останні п’ять років процедури здачі в оренду і приватизацію майна городян і виділення земельних ділянок. Аудит роботи ФКМ.

Повернення землі, переданої КП «Сєвєродонецьке підприємство благоустрою та ритуальної служби» нібито під торгівлю, кіоски тощо і виділення її бізнесу шляхом проведення прозорих аукціонів.

Проведення інвентаризації комунального житла і аудит за кілька років його виділення, оренди, руху по балансах. Проведення перевірки балансу спожитого котельнями палива і відпущеного та сплаченого за бюджетні гроші тепла на бюджетні установи.

Функціональний аудит підрозділів міськради і КП – навіщо містянам потрібні підрозділ або КП, які технології вони застосовують, необхідні функції, їх повнота, забезпеченість кадрами і т.і.

Розслідування причин не оформлення права власності на все майно громади, з внесенням до державного реєстру майнових прав, що не дозволяє контролювати його рух, а, отже, допускає зловживання.

Перевірку не введених в експлуатацію об’єктів на предмет їх фактичного функціонування за призначенням. Найчастіше об’єкт фактично використовується, а не введення в експлуатацію служить механізмом ухилення від оподаткування. 

Реалізацію програми стимулювання створення та розвитку ОСББ з щорічним виділенням не менше 6% від суми доходів бюджету (без урахування міжбюджетних трансфертів та власних надходжень бюджетних установ), плюс залишок коштів на початок року, мінус сума захищених статей бюджету.

Реалізацію міської програми «Громадський бюджет». На цю програму щорічно відводити не менше 3% від суми доходів бюджету і залишку коштів на початок року, за вирахуванням коштів захищених статей бюджету.

 

Більше новин на сайті Комфортного міста