Громадянське суспільство

Ви – серед нас, а ми з вами!

9 Жовтня 2019
78

В Сєвєродонецькому центрі дитячої та юнацької творчості №1 пройшов концерт театрального колективу «Ми разом», який подарував глядачам яскраві, трепетні емоції.

Це – незвичайні самодіяльні артисти, для яких кожен виступ стає особистим досягненням. Діти, молоді люди і дорослі з обмеженими можливостями знаходять себе у творчості, завдяки батьківській любові, дружній підтримці і роботі керівника цього колективу, Аліни Тимощенко. «1,5 року насиченою соціальної та творчого життя наповнені не тільки
репетиціями, діти і дорослі із задоволенням відвідують тренажерний зал в ДЮСШ №1.Також їм подобається брати участь в різних спортивних змаганнях, міських культурних заходах, майстер-класах і вчитися робити щось своїми руками», – розповідає Аліна Олександрівна.

Серед театральних і творчих колективів для людей з інвалідністю, велика частина займається вокальним напрямком, а танцювальні, пластичні і музичні номери зустрічаються рідко. Це пов’язано зі специфікою моторно- рухових функцій і, що важливо, з внутрішньою свободою цих людей. Театральна група «Ми разом», одна з числа небагатьох, хто демонструє свою універсальність і багатожанровість. Учасники мають хорошу координацію рухів і відчуття ритму, дотримуються музичної тональності. Звичайно ж, ці зовні прості умови дуже непросто вдаються людям, чиї можливості обмежені важкими хворобами. Але члени клубу «Ми разом» не здаються, в них немає приреченості, тільки величезна потреба в підтримці і визнанні. І глядачі вітають їх щедрими та щирими оплесками.

Багато хто з артистів має величезний досвід спілкування з глядацькою аудиторією, займається творчістю з юного віку. Вони підкорили не лише міську сцену обласного центру, а й усієї Луганщини. Колектив брав участь в обласному інтегрованому соціо-культурному заході для дітей та молоді з інвалідністю «Лицарі і панночки Луганщини» в м. Кремінна, представляв Луганщину на Всеукраїнському фестивалі для дітей і юнацтва «Схід-Cхід- West» в Сєвєродонецьку. А на Всеукраїнському фестивалі для людей з інвалідністю «На крилах творчості», театральна група «Ми разом» отримала звання лауреата.

Незабаром на них чекає виступ в Києві на V ювілейному всеукраїнському конкурсі-фестивалі таланту і краси для дітей та молоді з інвалідністю «Казкові мрії». Для того, щоб така поїздка відбулася, від імені голови ГО «Сєвєродонецьк – комфортне місто» Олега Жебського артистам вручили сертифікат на 6000 грн. для придбання квитків.