Позиція нашої команди

«Активисты «Комфортного города» просят направить профицит местного бюджета на поддержку ОСМД»

7 Листопада 2019
119

Олександр Подоляка: «Фінансувати бюджет розвитку та підтримки ОСББ можна не чекаючи лютого!»

В кінці 2018 року керівник АОСББ «Фаворит» Олександр Подоляка направив письмове звернення від імені голів ОСББ Сєвєродонецька до керівників депутатських фракцій Сєвєродонецької міської ради із проханням про включення витрат на фінансування програми сприяння діяльності ОСББ в бюджет 2019 року на етапі прийняття річного бюджету.

Позиція місцевої влади (і такою вона є із року в рік) наступна: оскільки витрати на потреби ОСББ в основному належать до витрат, що фінансуються за рахунок бюджету розвитку, а це спеціальний фонд, то рішення по ньому буде прийматися не раніше кінця лютого, коли будуть здані і прийняті звіти фінуправління. Таким чином, на етапі формування бюджету наступного року можливо прийняти тільки якесь політичне рішення, без реального виділення грошей.

Роз’яснень з приводу свого запиту Олександру Подоляці довелося чекати майже рік, проте член команди «Комфортний місто» 30 жовтня 2019 року нарешті отримав відповідь в.о. директора Департаменту місцевих бюджетів Міністерства фінансів України Олени Мачульної, завдяки участі депутата Сєвєродонецької міськради Олени Ніжельської.

Органи місцевого самоврядування, підкреслює Мачульна, має право самостійно визначати напрями використання бюджетних коштів в рамках законодавства України. «При затвердженні місцевого бюджету місцева рада може прийняти рішення про направлення грошей із загального фонду до бюджету розвитку … В такому випадку бюджет приймається з профіцитом за загальним фондом місцевого бюджету (крім вільного залишку бюджетних грошей) …», зокрема йдеться в листі з Мінфіну.

У зв’язку з цим, члени громадської організації «Комфортний місто», голови правлінь Сєвєродонецьких об’єднань співвласників багатоквартирних будинків звертають увагу депутатського корпусу міськради на те, що в разі наявності на етапі прийняття річного бюджету профіциту по загальному фонду бюджету, фінансувати бюджет розвитку можна, а отже можна фінансувати програми розвитку та підтримки ОСББ і не чекаючи лютого. Тож не варто відкладати реалізацію цієї програми ще, як мінімум, на півроку.

Фінанси житловому фонду міста потрібні вже сьогодні, а якщо бути гранично точними, то – вчора. Наразі об’єднання співвласників готуються до зимового періоду виключно за рахунок власних коштів. Варто також нагадати, що цільова програма підтримки ОСББ не фінансується міською владою останні кілька років.

Просимо депутатів не витрачати бюджетний профіцит загального фонду, який в останні роки завжди є у наявності, на зростання заробітних плат апарату, оплату будь-яких непотрібних послуг, на створення фейкових витрат для того, що б зовні збалансувати доходи і витрати сєвєродонецької скарбниці. Використовуйте профіцит на фінансування Громадського бюджету і програм, спрямованих на поліпшення стану житлового фонду, в тому числі, програми підтримки ОСББ.