Робота місцевої влади

Майже 30 млн.грн. Сєвєродонецька міськрада планує витратити на пропаганду власних досягнень, яких немає

7 Листопада 2019
114

ДЕШЕВИЙ ПІАР МІСЬКОЇ ВЛАДИ – У МИНУЛОМУ, ЙОГО МІСЦЕ ЗАЙМАЄ ДОРОГА ПРОПАГАНДА.

30 жовтня Сєвєродонецька міськрада затвердила міську програму сприяння розвитку інформаційного простору та  громадянського суспільства і створила задля її реалізації нове комунальне підприємство «Медіа-Простір». На перший погляд, це доволі позитивний факт, адже інформування населення щодо дій влади  в обласному центрі знаходилося на вкрай низькому рівні.

Відтепер усім читачам, слухачам та глядачам обіцяють розширення доступу та підвищення якості інформації. Передбачається, що новий проект сприятиме також розвиткові громадянського суспільства. Втім, як кажуть, благими намірами викладено дорогу до пекла. 

Інакше, чого б ця подія відразу ж стурбувала представників того ж громадянського суспільства? КП вже охрестили «школою Гебельса»  і виказали побоювання щодо пропагандистського характеру «Медіа-Простору». Звісно, такі ризики мають певний фундамент і «окупація» інфопростору єлейними новинами від міської влади чекає на нас попереду. Втім, експерти «Комфортного міста» звертають увагу на, скажімо м’яко, перші спірні моменти в організації підприємства.

Перше і головне: нечувані за розміром суми передбачаються на його утримання і функціонування. Лише уставний фонд закладено у розмірі чотирьох мільйонів гривень! А реалізація відповідної програми протягом 2019-2021 років коштуватиме жителям міста 23 млн. грн.!

Давайте порівняємо. На уставний фонд також нещодавно створеного КП «Сєвєродонецькводоканал» депутати із величезними потугами ледве нашкребли 350 тисяч грн., а притомної міської програми щодо сталого забезпечення сєвєродончан водою, як нам відомо, немає взагалі.

Напевне, депутати подолали таки непереможний всесвітній закон: «скільки не кажи халва, в роті солодко не стане» і вирішили перенести «замінник халви» на усі сфери життя. Тож, тепер достатньо лише сказати, що з водою (які з вирішенням усіх інших міських проблем) «все добре» і вдячна громадськість стоячи аплодуватиме «найкращим» міським управлінцям. І простіше буде просто повірити, ніж сперечатися з цього приводу… З цієї точки зору – створення нового, інформаційного КП, дійсно, є неабияким надбанням для усіх нас. Звісно, у лапках.

«Тобто за пропаганду діяльності абсолютно корупційної верхівки виконкому мешканці Сєвєродонецька заплатять погіршенням якості життя та послуг на суму майже в 30 мільйонів!,- так коментує рішення міськради член правління «Комфортного міста» Вікторія Шатілова, – Таке масштабне за своїми планами, нахабне, цинічне використання міських ресурсів, наших із вами грошей перевершила б лише купівля Льодового…»

Окрім того, ми змушені будемо оплачувати штат спеціалістів (судячи з розмаху прийнятої програми, він буде чималенький) та операційні витрати КП. А навіщо?

В тій самій міськраді благополучно існує цілий відділ внутрішньої політики та зв`язків з громадськістю, котрий наразі виробляє новини, здійснює публікації на офіційному сайті і ніхто не забороняє його співробітникам контактувати з електронними та друкованими ЗМІ з метою розміщення інформації. Чи він працює недостатньо ефективно, якщо влада створює паралельне і дублююче функції цього відділу комунальне підприємство? Порівняйте основні положення про відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю, прийняті 28 березня 2013 року, із засадами програми сприяння розвитку інформаційного простору та  громадянського суспільства, затвердженої 30 жовтня 2019 року, і знайдіть хоч декілька відмінностей. Їх немає.

Тож питання, кому вигідно і навіщо потрібно КП «Медіа-Простір» постане ще не раз, хоча відповідь на нього ми знаємо вже сьогодні.