Iнше

ПІДСУМКОВИЙ ОГЛЯД ЗАРПЛАТ

5 Серпня 2020
1

Традиційно, експерти «Комфортного міста» представляють щомісячний огляд витрат на заробітні плати деяких підрозділів Сєвєродонецької міської ради. У зв’язку із введенням військово-цивільної адміністрації в нинішньому обласному центрі, ймовірно, такий огляд буде останнім.

Ми вже публікували інформацію про задекларовані доходи сєвєродонецьких керівників, зокрема, в 2019 р. Звернемо увагу, що для оцінки рівня заробітних плат цих чиновників на сьогодні, простий розподіл попередніх сум на 12, не дасть адекватної картини, тому що протягом минулого року зарплати неодноразово підвищувалися і до його кінця виявилися істотно вище, ніж на початку. Вони й стали стартовими для 2020-го. Факт виплат винагород в поточному півріччі це підтверджує.

Щоб показати загальну картину витрат на заробітні плати чиновників в динаміці, ми порівняли фактично виплачені гроші на заробітні плати з ЄСВ за січень – липень 2018, 2019 і 2020 років.

З 11 підрозділів міськради акцентуємо доходи шести, в яких працюють близько двохсот осіб. Сюди не включені високі зарплати директорів і головних бухгалтерів міських комунальних підприємств. Тому, реальні втрати містян через вакханалію місцевої влади у сфері оплати праці, що призначена та виплачуються за рахунок сєвєродончан, набагато більші.

Отже, загалом по Сєвєродонецькій міськраді, управлінню житлово-комунального господарства, Фонду комунального майна, Службі у справах дітей, відділу капітального будівництва, фінансовому управлінню за січень – липень було фактично виплачено заробітної плати з ЄСВ:

2018 рік – 20 255 824 грн.

2019 рік – 31 627 718 грн.

2020 рік – 34 705: 319 грн.

Незважаючи на пандемію, карантин, оприлюднення з величезним запізненням рішень виконкому, віддалену роботу, відсутність витрат на боротьбу з коронавірусом і допомогу містянам, заробітна плата працівників цих підрозділів анітрохи не постраждала, навпаки, навіть збільшувалася.

Якщо брати загальні витрати бюджету, пов’язані із зарплатою чиновників цих 6 підрозділів, то вони за січень – липень 2020 року більше, ніж у 2018 році майже на 10 млн. грн., і більше, ніж в 2019 році на 3 із лишком млн. По цим підрозділам середня зарплата варіює від 18 981 грн. в місяць у фахівців у справах дітей до 21 813 грн. на місяць для співробітників ФКМ.

Можете собі уявити, скільки проблем можна було б вирішити за ці гроші