Робота місцевої влади

БЕНКЕТ ЗА ЧАСІВ ВІРУСУ …НА КОВЗАНАХ

31 Березня 2020
36

Увесь світ бореться з пандемією, а тим часом міська влада Сєвєродонецька продовжує масово укладати непрозорі договори на другорядні, як для сучасного моменту, потреби. Так, з 23 по 29 березня здійснено непрозорих закупівель на суму 22 945 009 грн. – і це знову вражаюча і рекордна сума, оскільки попередній рекорд становив 14 570 478 грн.

Сьогодні все це відбувається на тлі ймовірного падіння доходів міської казни і радикального секвестру державного бюджету (тобто скорочення витрат внаслідок виникненням форс-мажорних обставин), в ситуації, коли з дня на день може з’явитися потреба у спрямуванні коштів на допомогу людям, на їх виживання.

Патологічна жадібність депутатської групи Буткова змушує витрачати загальний бюджет за договорами, що звично не перевищують 200 і 1500 тис. грн. Хоча, під час карантину, на думку активістів ГО «Комфортне місто», необхідно утриматися від зайвих витрат на нетермінові капітальні ремонти, що не впливають на життя і здоров’я містян. Щоправда, це позбавить сєвєродонецьких чиновників гарантованих відкатів і «заслуженого» піару: мовляв, ми ж робимо (хоч і злегка крадемо)…

Але «як робимо»? Питання якості виконаних робіт  у деяких випадках так само вельми спірне. Як завжди, велика частина фінансування проходить через ФОП, так легше перевести гроші в готівку. Складається враження, що будь-хто може впоратися з будь-якими роботами, причому, навіть, високого рівня складності. Котрі, виходячи з їх вартості, повинні виконуватися великими спеціалізованими підприємствами, а аж ніяк не приватними особами – підприємцями. Зверніть увагу, в поточному році, тільки з чотирма ФОП укладено договорів на 37 776 134 грн. Маємо сумніви, чи чув хтось про існування таких будівельних фірм, які володіють необхідною технікою і персоналом, і істотно поповнюють міський бюджет своїми податковими надходженнями.

Ми вже розповідали про капремонт дорожнього покриття на розі вулиць Гоголя і Лісової за 409 тис. грн. і, схоже, він стає «притчею во язицех». Минулого тижня Бутковські знову довірили робити поточний ремонт тієї ж Лісової і п’яти інших вулиць тій самій організації – ТОВ «Лисичанське спеціалізоване управління 10». Тепер загальна сума договорів дорівнює 1 139 628 грн. А всім нам слід наївно вважати, що цього разу якість буде краще?

На тлі важкої санітарно-епідеміологічної ситуації, маси проблем з водопровідними мережами і каналізаційними колекторами КП «СЕВЕРОДОНЕЦКВОДОКАНАЛ» знову оголосило про закупівлю «Відкритого льодового катка з штучним льодом сезонної експлуатації для масового катання і тренувань» за 5 500 000 грн. Якщо раніше передбачалося, що торги відбудуться 17 квітня, тепер терміни перенесені на 25 травня 2020 року. Згідно виправленої документації, все також можлива поставка б/в устаткування, що, з урахуванням критерію мінімальної ціни, призведе до постачання проблемного обладнання. Так само не передбачається будь-яка можливість відшкодовувати витрати. Тобто – це знову гроші на вітер, точніше – у лід.

Нагадаємо, що з початку року, подібна практика непрозорих закупівель, що здійснюються Сєвєродонецькою міськрадою, вже призвела до неефективного витрачання бюджетних коштів в 75 620 024 грн.