Робота місцевої влади

ГРОМАДСЬКИЙ БЮДЖЕТ – У ЧЕРЗІ…

22 Липня 2020
12

Другий тиждень поспіль активно витрачаються гроші Сєвєродонецького бюджету розвитку. Після абсолютного рекорду в 12,3 млн. грн., на минулому тижні сума витрачених коштів склала 7,4 млн. грн. Всього з початку року витрати бюджету розвитку досягли 89,5 млн. грн. з виділених 172 млн. грн. на 2020 рік.

При цьому власні доходи міського бюджету (без трансфертів з державного бюджету) після трьох тижнів перевиконання, знову не виконані на 2,5 млн. грн. З початку року це вже 20 млн. грн. або 4,3%. З 28 тижнів 2020 року бюджет не виконувався 18 тижнів. Дефіцит бюджету ще підріс до суми 61,9 млн. грн., він фінансується за рахунок залишку коштів на рахунках Сєвєродонецької міськради.

Недобір по доходах може компенсуватися економією за видатками. Якщо в минулому році спостерігалася значна економія коштів, в поточному, за нашими даними, видатки за загальним фондом виконуються на 100%. Тобто недобір доходів не має внутрішніх компенсаторів і це неприємно.

При загальних надходженнях за тиждень з трансфертами із державного бюджету 16,4 млн. грн., витрати склали 16,9 млн. грн.

Ризики для бюджету залишаються ті ж самі: невиконання дохідної частини, прихований дефіцит за комунальні послуги та енергоносії, а також борговий навіс за непрозорими договорами. До цього ж можна додати плутанину в роботі КП, їх наростаючі борги.

З огляду на суспільний резонанс, напевно, чиновники знайдуть гроші на Громадський бюджет шляхом перерозподілу вже наявних бюджетних асигнувань.