Робота місцевої влади

ХАПАЙ МІШКИ, ВОКЗАЛ ВІДХОДИТЬ

22 Квітня 2020
68

За останній тиждень до вступу в дію змін до Закону України «Про державні закупівлі» та в інших законодавчих актах про вдосконалення державних закупівель, які радикально ускладнюють можливість крадіжки на бюджетних фінансових операціях, у Сєвєродонецькій міськраді максимально прискорилися в укладанні непрозорих, корупційних договорів, підписуючи усі можливі угоди цього року.

Рекорди витрат стають нормою. З 13 по 19 квітня укладено непрозорих договорів на 37,4 млн. грн. (максимум в 29 міліонів був минулого тижня, а в середньому щотижня витрачається 8-9 млн. грн.). 

Минулого тижня укладено понад 450 договорів (!) Рекордсмен – КП «Світанок» – понад  дві сотні угод. 

Лідери прискорення останніх двох тижнів за непрозорими договорами:

Відділ освіти – 64,7% суми всіх договорів з початку року (8,6 млн. грн.) за 214 днів та відділ молоді та спорту Сєвєродонецької міськради – 93,4% (3,2 млн. грн.). Комунальні підприємства – «Житлосервіс «Світанок » – 78,6% (16,3 млн. грн.), «Сєвєродонецьккомунсервіс» – 45% (6 млн. грн.), «Сєвєродонецьке тролейбусне управління» – 72,3% (7,1 млн. грн.), «Сєвєродонецькліфт» – 84% (3,1 млн. грн.), «Сєвєродонецьке підприємство благоустрою та ритуальної служби» – 76% (3 млн. грн.), КНП «Сєвєродонецька міська багатопрофільна лікарня» – 45,3% (5,4 млн. грн.).

Для кращої можливості перевести у готівку відкати, закладені до завищених цін, як зазвичай, укладалися договори з ФОП. На 13 ФОП припадає 53% суми всіх непрозорих договорів. 

Майбутній владі, мабуть, потрібно буде перевірити, який розмір зарплат працівників був застосований при складанні кошторисів і наскільки він відповідає фактично виплаченому. Адже виконкомом прийнята за основу сума зарплати більш, ніж в 18 тисяч гривень на місяць…

Закупівлі, пов’язані з боротьбою з епідемією, минулого тижня відсутні. Немає і договору на придбання продуктових наборів на 3,5 млн. грн., розрекламованих міськими лицемірами. На тлі скандалу навколо благодійних продуктових наборів від АТБ, цей крок – цілком у дусі групи Буткова.

Цікаво, що договір з ТОВ “МРІЯ МІ” на “Проведення біологічної меліорації озер (придбання і запуск в озера молодняка риби)» на 600 00 грн. було укладено лише на минулому тижні. Тобто, значно пізніше, ніж відбувся  грунтовно пропіарений захід щодо зариблювання озера Паркового.

Ще 717 788 грн. найближчим часом, за непрозорим договором, піде на капремонт чаші фонтану міського Палацу культури.

Подібна паніка свідчить, що прийнятних для себе «шпарок» в новому законі про закупівлі, сєвєродонецькі чиновники для себе не знайшли.

Тоді як за чотири роки дії закону про закупівлі розумні, стратегічно мислячі, конструктивні люди створили свій бізнес, здатний конкурувати і перемагати в будь-яких умовах, в тому числі, і в умовах дії конкурентних закупівель (в Дніпропетровській області, наприклад). Тільки примітивні казнокради, маючи гроші і пропустивши через себе сотні мільйонів бюджетних коштів, нічого не створили, окрім власних капіталів, що покояться на поганій репутації. 

Новий закон робить безглуздим похід у владу заради крадіжки на закупівлях, мотивує конкурентні підприємства, бо б’є по руках «вирішувачів», що призначають своїх підрядників, готових на відкати і  руйнуючих країну корупцією.

А між тим, у всьому цьому є й маленька хороша історія конкурентних торгів. На тлі масштабних сум непрозорих договорів, КНП «Сєвєродонецький центр первинної медико-санітарної допомоги» заощадив на закупівлі масла моторного (початкова ціна – 15 000, кінцева – 7 737 грн.). Управління праці та соціального захисту населення придбало офісне обладнання та приладдя на суму 106 998 грн. замість 120 154 грн., а Фонд комунального майна Сєвєродонецької міської ради на офісному папері «виграв» майже дві тисячі: початкова ціна – 20 000, кінцева – 18 245 грн. Хоча, це близько 200 пачок. Де вже та «держава у смартфоні» і електронний документообіг?…

Сподіваймося, в новому історичному періоді (після 19.04.2020) цифри економії будуть зростати, а розміри непрозорих закупівель – стрімко падати.

Подивимося.

Більше новин на нашому сайті