Робота місцевої влади

ХОЧУТЬ ЯК КРАЩЕ, ВИХОДИТЬ, ЯК ЗАВЖДИ…

28 Липня 2020
7

Рівень кваліфікації міських менеджерів Сєвєродонецька продовжує викликати закономірні питання. Якщо, звичайно, їх дії не обумовлені ще більш кримінальними причинами, ніж банальна некомпетентність.

При перерозподілі бюджетних грошей (у відповідності із рішенням виконкому № 470 від 8.07.2020 р.), наявні порушення постанови КМУ «Про затвердження Порядку передачі бюджетних призначень, перерозподілу видатків бюджету і надання кредитів з бюджету». Зокрема, такий порядок передбачає відповідність одержувача ресурсів певним критеріям, серед яких «беззбиткова діяльність протягом останніх двох років». Однак в 2019 році, приміром, КП «Сєвєродонецьккомунсервіс» і КП «Сєвєродонецьке підприємство благоустрою та ритуальної служби», через які мільйонами йшли і йдуть гроші міського бюджету, були збитковими.

З огляду на терміни, відведені на процедури, передбачені в постанові КМУ № 228 «Порядок розгляду і затвердження кошторисів», з моменту прийняття бюджету міста до визначення одержувача для проведення заходів бюджетної програми, вже було зрозуміло, які фінансові результати за минулий період мають зазначені та інші підприємства. Але це не зупинило бюджетних розпорядників.

Тож порушення бюджетного законодавства в Сєвєродонецькій  міській єраді тривають.

У процесі закупівлі «Відкритий льодовий каток зі штучним льодом сезонної експлуатації для масового катання і тренувань» на суму 5 500 000 грн. розпочався етап, коли замовник – КП «Сєвєродонецькводоканал» розглядає тендерні пропозиції, для підтвердження їх відповідності технічним вимогам. Учасниками торгів є два підприємства – ТОВ «ЛДМ ПРОФІ» і ТОВ «АКІН-М», обидва з Харкова. Найімовірніше, вони є посередниками та надали документацію, що викликає питання.

Як ми пам’ятаємо, обладнання ковзанки, яке буде поставлятися, має бути новим або терміном виготовлення не раніше 2003 року. У документації одного учасника сказано, що «теплообмінник льодового поля має термін експлуатації 20 років» (мова викладення – російська). Таким чином, якщо обладнанню 17 років, то йому залишилося працювати 3 роки. У іншого учасника розміри ковзанки зі штучним льодом – 56х28 м., тоді як в технічній специфікації тендерної документації вказані вимоги 30х60.

Пам’ятається, керівник КНП «Сєвєродонецька міська багатопрофільна лікарня» Водяник, відхиляв учасників за використання недержавної мови. В даному випадку, маса документів російською. Окрім того, як мінімум, один учасник через невідповідність розмірів катка, точно повинен бути не допущений до аукціону, а значить, через відсутність альтернативи торги не мають відбутися. Подивимося на дії наших чиновників, відхилять вони явно не підходящу пропозицію, або підуть на порушення?

Це може здатися абсурдом, але станом на 26 липня договір на закупівлю продуктів харчування для найбільш вразливих верств населення м. Сєвєродонецьк, так і не підписаний, хоча 1 липня проведено аукціон, а через тиждень оголошено про намір укласти договір. Тож можна зробити вже тривіальний висновок: там, де не можна вкрасти, все або гальмується, або не робиться зовсім.

…Але ж правильна програма прийнята для допомоги людям, аж на 15 млн. грн. Як то кажуть, було б сказано.

Замість того, щоб наслідувати приклад деяких міських ОСББ та КНП «Сєвєродонецька міська багатопрофільна лікарня» і провести конкурс на закупівлю послуг з обслуговування ліфтів, чиновники за звичкою  займаються дробленням і фрагментують витрати, наприклад, закуповуючи окремо «Послуги з ремонту й перемотування обмоток електродвигунів і трансформаторів». У сукупності це завжди веде до зайвих неефективних витрат. Щоправда, вони здійснюються за рахунок містян і в цьому вся справа: «проблеми індіанців шерифа не хвилюють».

Минулого тижня КП «Світанок» заплатив чергові 207 тис. грн. за наповнення озера Паркове. Мабуть, дилема, що важливіше, ремонт 4-х під’їздів будинків або вливання у водоймище, які випаровуються і вбираються, перед комунальниками не стоїть. Озеро в парку, звичайно ж, потрібно, але вирішуватися ця проблема повинна системно (гребля на р. Боровий), а не за рахунок неефективно витрачених величезних сум з міського бюджету. 

До речі, 15 серпня виповнюється рік, як Ткачуком та керівництвом Луганської області було підписано «Меморандум про співпрацю щодо реалізації заходів зі створення сприятливих умов для оновлення парку культури і відпочинку в районі оз. Паркове». 

Послухати б звіт про реалізацію цих намірів…