Робота місцевої влади

… І ДОСВІД, СИН ПОМИЛОК ВАЖКИХ, І «ГЕНІЙ» – ПАРАДОКСІВ ДРУГ …

11 Лютого 2020
Хокей | Комфортне Місто Сєвєродонецьк
54

Не з романтичною, а із саркастичною метою згадали ми вірш Пушкіна. Парадокси сєвєродонецької дійсності навіюють роздуми про театр абсурду (в поганому сенсі цього слова), яким є нинішній місцеве самоврядування. 

Як пов’язані директорські премії, хокей, міські водоймища і шалені ініціативи влади? Дізнайтеся в цьому матеріалі.

Додаткове заохочення для керівників міських КП Сєвєродонецька міськрада пояснює їх ударною працею на ниві комунального господарства. Саме таке формулювання – «за високі досягнення» звучить в розпорядженнях про встановлення їм надбавок до заробітної плати. Про  такі випадки ми вже повідомляли, а чергові рішення датовані кінцем січня – початком лютого 2020 року, два з трьох стосуються однієї і тієї ж особи – директора «Сєвєродонецьктеплокомуненерго» Р. Красюка.

Причому це сталося задовго до героїчного усунення великого пориву тепломережі, що трапився 9 лютого в районі будинку 35 по проспекту Гвардійському, яке, звичайно, можна було б зарахувати до заслуг Красюка. Оскільки, інших видатних досягнень, на жаль, не спостерігається. 

Логіка міськради очевидна: якщо люди просто роблять свою роботу, це вже чимале напруження… Як казав персонаж п’єси Григорія Горіна: «Я щодня ходжу на службу до муніципалітету, можливо, це не подвиг, але щось героїчне в цьому є…» Мабуть, сєвєродонецькі чиновники також керуються подібним принципом і привчають до нього своїх підлеглих.

Розпорядженням від 24 січня №29 Роману Олександровичу встановлена ​​надбавка в 20% від посадового окладу, і згодом з’являється подібне розпорядження про надбавку в 20%  і 6 лютого за №41. Важко стверджувати, чи будуть відсотки додаватися або рішення прийнято двічі, що б вже остаточно і напевно.

В цей же день, розпорядженням №42 директору Сєвєродонецького дитячо-юнацького комплексу «Юність» Рубену Хачатурову встановлено ​​надбавку за складність, напруженість у роботі в розмірі 50% від посадового окладу на період роботи з 23.01.2020 року по 29.02.2020 року». На відміну від Красюка, Хачатуров має напружено працювати тільки трохи більше місяця, а директор КП – майже цілий рік!

Природно, звичайні містяни можуть і не оцінити титанічних зусиль цих керівників. На наш погляд, щоб уникнути нерозуміння з боку сєвєродончан, треба змінити формулювання в прийнятих рішеннях.

Пропонуємо преміювати директорів не за високі досягнення, які важко виміряти в відчутних показниках, а, скажімо, за креатив.

Саме таким підходом нас постійно дивують, як комунальні підприємства, так і власне, міська влада.

Ось сьогодні, 11 лютого, після 2-х морозних днів і напередодні чергової хвилі потепління, в Сєвєродонецьку таки відкрито каток на запасному футбольному полі КДЮСШ №2, який «відповідає вимогам безпеки на відміну від замерзлих водойм, де є небезпека провалитися під лід». Про що повідомляє прес-служба міськради. Як і про те, що лідер депутатської групи «Сєверодончани» Ігор Бутков вклав в це більше 10 тисяч гривень власних коштів. На захід також завітав в.о. міського голови В’ячеслав Ткачук і підкреслив: «Важливо, що міська влада підтримує такі ініціативи» (як то кажуть, сам себе не похвалиш…) Але, Бог з ним. Далі ще цікавіше: «Я радий, що сьогодні відроджується наша хокейна команда «Хімік». Саме так, судячи з прогнозів синоптиків і «зимової» погоди в цілому, тільки сьогодні вона і відроджується. Цієї можливості любителі ковзанів та ключок чекали понад два місяці і важко припустити, чи не буде знову, зокрема, відродження команди відкладено до наступної зими?

Звичайно, міська влада відповідальності за погоду не несе.

Але, поясніть нам, чому бажаючі насолодитися «найкрасивішою та найзахоплюючою зимовою романтичною міською розвагою» (кінець цитати) повинні користуватися відкритим катком, що залежать від зовнішніх умов, або замерзлими водоймами, коли унікальний Льодовий Палац не використовується за своїм прямим призначенням?

Чи не варто владі міста звернути свої погляди на цей об’єкт? Так, ми в курсі про плани його «повторної» покупки за бюджетні мільйони, але можливо, є й якийсь інший спосіб повернути Сєвєродонецьку славу міста зимових видів спорту?

Але, стривайте… Здається, у міськвиконкомі альтернативу вже знайшли!

Щоправда, такі методи – один парадоксальніше іншого …

Як повідомляє «Час пік», з посиланням на Prozorro, на цьому ресурсі з’явилася інформація, яка свідчить, що комунальне підприємство «Сєвєродонецькводоканал» збирається купити відкритий каток за 5,5 млн. гривень. Вказується, що предметом тендеру є відкритий льодовий каток зі штучним льодом сезонної експлуатації для масового катання і тренувань.

Хоча, в цьому сезоні жителям Сєвєродонецька не вдасться покататися на ковзанці від водоканалу, відзначають журналісти, адже відкритий каток відкривається взимку, а тендер закінчиться тільки навесні.

Кінцевий термін подання тендерних пропозицій – до 12 березня, а початок аукціону заплановано на 17 квітня 2020 року.

Абсурд зашкалює! Втім, чому дивуватися? Минулого літа водоканал наповнював озеро Чисте питною водою за рахунок грошей бюджету, тепер  КП планує зайняти свою нішу в сфері розваг?

Нагадаємо, що це підприємство отримує суттєву фінансову допомогу з нашої спільної скарбниці (і в цьому році також), а його директор – надбавку за трудові досягнення (чи все ж таки за креатив?).

Хоча, а чому б ні? 

Якщо КП «Сєвєродонецьке підприємство благоустрою та ритуальної служби» може займатися торгівлею овочами та фруктами і ярмаркувати, чому водники не можуть побудувати каток? (якщо проблем з водопостачанням, мережами та колекторами у них не існує…)

  В іншому випадку, це пахне дискримінацією і волюнтаризмом …

 

P.S. Хокеїстам – респект, шкода, із глядачами не склалося. Фото з сайту міськради.