Робота місцевої влади

І ЗНОВУ ПРО БЮДЖЕТ

5 Травня 2020
51

Після восьми тижнів поспіль, невиконання дохідної частини міського бюджету по власних надходженнях, фінальний тиждень квітня, нарешті, забезпечив перевиконання на 401 тис. грн. 

Справедливості заради відзначимо, що останній тиждень будь-якого місяця є найбільш «врожайним», бо на нього припадають дати сплати податків.

Наприклад, в січні останні 7 днів дали 26,6 млн. грн., в лютому – 27,5 млн. грн., і ось минулого тижня бюджет отримав 17,1 млн. грн. Вочевидь, ситуація перебуває на межі, навіть, в найбільш дохідну пору. Бюджет не добирає 22,5 млн. грн., його не виконано на 8%.

Не профінансованою залишається міська програма по боротьбі з коронавірусом, при потребі в 15,2 млн., на неї виділено тільки 3 млн. гривень.

За 122 дні року витрати на охорону здоров’я міста складають (разом з НСЗУ) 119 641 894 грн. або 980 671 грн. на день. 4 208 050 грн. спрямовано на медичне обладнання.

Утримання органів місцевого самоврядування з початку року перевалило за 33млн. грн. або 271 373 грн. на день.

В цілому, доходи за минулий тиждень, включаючи трансферти з державного бюджету, склали 17,7 млн. грн. (середньо тижневі у 2020 році – 19,5 млн. грн.), витрати 9,1 млн. грн. (середні за тиждень – 21,2 млн. грн.). 

Різниця між загальними доходами в 331 002 170 грн. і загальними витратами в 338 999 170 грн. призвела до дефіциту бюджету в сумі 7 997 000 грн., який фінансується за рахунок залишку коштів на початок року. І цей дефіцит буде різко зростати, враховуючи той «навіс» з укладених владою непрозорих, не конкурентних договорів.

У цій ситуації плани чиновників щодо наповнення своїх кишень також виявляються під загрозою. Можуть бути підірвані банальним невиконанням дохідної частини міського бюджету. Заробивши репутацію злодіїв, шахраїв і невігласів, розтягнувши міський бюджет, в надії отримати доступ до грошей ззовні, міські управлінці, як ніколи, звинувачують обласну владу в небажанні давати гроші. 

Але справа в тому, що злодіям грошей не дають. Як відомо, через репутації місцевої влади Сєвєродонецька, повз місто в 2020-му вже пройшов, мінімум, мільярд гривень інвестицій від ДФРР.

Принцип діяльності нинішньої влади Сєвєродонецька гранично простий: «забрати і поділити». Атака на КП ЄАДС, по суті, ліквідація КП «Сєвєродонецькліфт» через небажання і невміння будувати конкурентне підприємство, яке буквально кілька місяців тому заступник міського голови Свєтіков називав зразковим підприємством, а тепер частину його віддали КП «Світанок», а напрям, який займається освітленням міста, збираються віддати КП «Сєвєродонецькводоканал». Відтепер це комунальне підприємство окрім водопостачання та організації розваг на штучному льоду, буде займатися світлом. Того й гляди, політика поглинань призведе до виникнення пари «монополістів»: згаданого «Сєвєродонецькводоканалу» і «Сєвєродонецького підприємства благоустрою та ритуальної служби», яке активно займається (на папері) усіма видами торгівлі.

Фактично вирішене питання про розформування КП «ЄАДСС», висить у повітрі КП «КШП».

Хто наступний?

 

Більше новин на сайті Комфортного міста