Робота місцевої влади

КОНКУРЕНЦІЯ ПРОТИ ВІДКАТІВ

6 Травня 2020
43

Нова редакція закону про закупівлі, що вступила в силу 19 квітня 2020 року, буквально, творить дива. Як ми писали, за два тижні до цього моменту обсяг непрозорих закупівель Сєвєродонецької міськради сягав сорока мільйонів гривень, через два тижні він впав до чотирьохсот тисяч.

І хоча спроби організувати собі «маленьку часточку» з боку чиновників ще спостерігаються, основна тенденція – принципове зниження вартості закупівель – також наявна. Причому різниця – до 30%!

Але, спочатку парадоксальний, а точніше, поганий приклад. В результаті відкритого конкурсу, оголошеного управлінням житлово-комунального господарства на придбання послуги «Поточне утримання зелених насаджень», перемогло ТОВ Агрофірма «Зелене господарство». Хоча вартість своєї послуги воно оцінило по максимуму -1 645 000 грн. Тоді, як ТОВ «Нове місто Благоустрій» готове було отримати за той самий обсяг робіт 1 169 999 грн., а ФОП Тюкало О.І. – 700 000 грн. Але, замовника чомусь влаштувала найбільша ціна. Дивно, правда? 

Напевне, треба перефразувати відоме прислів’я: «щедрий» платить двічі… А наш загальний бюджет на рівному місці втрачає 945 000 грн.

Подивимося, що відбувається, коли «вмикається» чесна конкуренція. На закупівлях кухонного начиння і обладнання для громадського харчування відділ освіти заощадив 396 тисяч гривень, заплативши на 20% менше від початкової вартості.

КП «Житлосервіс «Світанок»» придбав лавочки на 40% дешевше, за 354,5 тис. грн. замість 600 тис.

Зниження вартості поточного ремонту чотирьох ділянок дороги, зокрема, по вул. Промислова, Ліщини, пр. Гвардійський, для КП «Сєвєродонецьккомунсервіс» відбулося в середньому на 24-30%.

КНП «Сєвєродонецька міська багатопрофільна лікарня» купила бензин на суму 993 960 грн. замість 1 300 000 грн., тобто на 24% дешевше.

Як кажуть, відчуйте різницю – між непрозорими і конкурентними закупівлями.

Більше новин на сайті Комфортного міста