Робота місцевої влади

КУЛЬБІТ У ВИКОНАННІ СЄВЄРОДОНЕЦЬКИХ ДЕПУТАТІВ. БЕНДЕР АПЛОДУЄ

6 Квітня 2020
70

3 квітня 2020 року о 17.30 в залі засідань Сєвєродонецької міської ради, за пропозицією її виконавчого комітету, відбулася 79 сесія. Трансляції цієї «непересічної» події не відбувалося, тож судити про кворум, додержання регламенту та інші формальні чинники, що надають законності цьому заходові, ми не беремося.

Відкриваючи засідання, виконувач обов’язків міського голови відразу повідомив «добру новину» про те, що усі, хто зареєструвався на сесії, мають повноваження депутатів та можуть голосувати «за» чи «проти» прийняття рішень (згідно з ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 19.03.2020 р.). Надихнувшись цим, сєвєродонецькі народні обранці ухвалили 172 (!) рішення. 

…Щоправда, хоч якась розгорнута інформація у новинах офіційного сайту про них відсутня, а станом на кінець минулого тижня оприлюднені лише три з 172. 

Власне, заради декількох певних документів й відбувся цей терміновий збір, а решта рішень слугували  своєрідною «димовою завісою», аби «протягнути» потрібні ухвали. Аналіз доречності та ефективності решти документів можна буде зробити після їх офіційного оприлюднення. 

Згадані ж «карколомні» рішення пов’язані зі звільненням  Ігоря Слєсарєва із займаної посади першого заступника міського голови, якого судові органи в чергове відновлюють, а депутати вкотре звільняють (і, власне, не лише його). При цьому усі збитки, пов’язані із незаконним звільненням, виплатою компенсацій та ін. витрати несуть містяни через перманентне зменшення загального бюджету Сєвєродонецька. 

Отже, після ухвали суду на користь Слєсарєва, в міськраді з’явилося два зами (втім, ми вже одномоментно мали двох секретарів – тож не звикати). І за логікою речей, якщо одного поновили на посаді, іншого треба звільнити. Ось тут і починається найцікавіше.

Рішенням  термінової сесії  3 квітня 2020 року № 4721 до структури виконавчих органів Сєвєродонецької міської ради введено другого (!) першого заступника міського голови. Далі, рішенням  № 4722 здійснено звільнення Слєсарєва, і вже наступним рішенням № 4723 зі структури виконавчих органів міськради виключається другий перший зам і знову залишається один посадовець! При цьому документ за номером  4721 від 3.04.2020 р. визнається таким, що втратив чинність з 4.04.2020 року.
Ось такий кульбіт від нардепів-еквілібристів. Як казав славнозвісний герой Остап Бендер: «Вы оцените красоту игры»… 

Таким чином, 79 сесія Сєвєродонецької міськради, за рівнем шулерства та крутійства, нагадує дії «наперсточників», які  вправно і безсоромно маніпулюють повноваженнями, законами і громадською думкою. 

Напевне, така практика місцевого самоврядування, готує нам чергову порцію, знов процитуємо, «открытий чудных». Тож очікуємо на публікацію решти прийнятих того дня рішень. Зокрема, «Про затвердження «Комплексної міської цільової програми «Турбота» на 2020 рік» та «Про затвердження «Міської цільової програми протидії захворюванню і запобіганню розповсюдженню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2, на 2020 рік». Чи знайшли в них відображення посилення карантинних обмежень, запроваджених Кабміном України від сьогодні, та необхідність підсилити підтримку незахищених верств населення? Як місто буде допомагати людям похилого віку, чи будуть формуватися для них, приміром, продуктові набори, що наразі є дуже актуальним? Тим більше, певний грошовий резерв у бюджеті Сєвєродонецька наявний. Ми багато писали, зокрема, про великі залишки коштів на рахунках міськради. Звісно, такі непередбачені витрати повинні бути відображені та підкріплені відповідним рішенням «Про внесення змін до міського бюджету м. Сєвєродонецька на 2020 рік». 

Побачимо…

Більше новин на нашому сайті https://comfortcity.org