Робота місцевої влади

ЛАКМУСОВІ ПАПІРЦІ НА МЕЖІ ЧЕРВОНИХ ЛІНІЙ

5 Лютого 2020
74

Самоврядування не є самоуправство. Хоча саме такими методами діє міська влада Сєвєродонецька, з чим ми стикалися неодноразово. Чергова інформація тільки підтверджує це згубне правило.

Про бажання ввести в обласному центрі управління через Військово-цивільну адміністрацію розповів вчора, 4 лютого, в ході прес-конференції голова ЛОВЦА Сергій Гайдай. Він мотивує його численними зверненнями жителів Сєвєродонецька і Лисичанська, втомлених бездіяльністю та свавіллям місцевої влади. «Більш того, якщо ми виділяємо субсидії цим містам на певні програми, – підкреслив Гайдай, – депутатський корпус вважає за можливе розпоряджатися наданим ресурсом не за призначенням, а на свій розсуд». Він зазначає, що й сам ніколи не перетинає певні «червоні лінії» й іншим цього не радить…

Звісно, можна пустити справу на самоплив, що б виборці відчули наслідки власного вибору. Але, губернатор хоче продемонструвати, що може бути по-іншому, в разі, якщо керівництво країни підтримає його ідею.

Обурює його також і низький рівень реалізації проектів, що фінансуються ДФРР, особливо у випадках, коли міська влада Сєвєродонецька не може визначитися з підрядниками щодо ремонту тенісних кортів ні з першого, ні з другого, ні з третього разу…

Причина, на думку експертів нашої громадської організації, полягає у вже згаданому  самоуправстві, патологічній жадібності «батьків міста», а також у їх рішеннях «на межі фолу».

Наприклад, ставлення до ProZorro, і що головне, застосування цієї системи є лакмусовим папірцем для визначення дійсних намірів міських керівників: красти або працювати на благо громади. На минулому тижні в «скарбничку» чиновницької практики «допорогових сум» при закупівлі, додалися нові позиції.

Суми в межах 198 199 грн. (які штучно не сягають двохсот тисяч, обов’язкових для проведення тендеру) не залишають надії на прозорість і законність торгових процедур. На минулому тижні в цьому плані відзначився Р. Водяник і КНП «Сєвєродонецька міська багатопрофільна лікарня» – 52% всіх непрозорих закупівель за цей період припадають саме на них. Крім того, з 27 січня до 2 лютого, «з легкої руки» Ігоря Буткова і його групи «Сєверодончани», було здійснено непрозорих закупівель на суму 4 161 330 грн. З початку року мова йде вже про 7 939 782 грн. (без урахування закупівель з бюджету розвитку). Ось п’ятірка лідерів в нашому анти-рейтингу любителів «темних оборудок»:

  1. КНП «Сєвєродонецька міська багатопрофільна лікарня» 2 546 253 грн., або 32% всіх закупівель;
  2. КП «Сєвєродонецьккомунсервіс» 2 225 172 грн., або 28%;
  3. КП «Житлосервіс «Світанок» – 1 118 638 грн., або 14%;
  4. КП «Сєвєродонецьктеплокомуненерго» – 454 723 грн., або 6%;
  5. КП «Сєвєродонецьке тролейбусне управління» – 397 200 грн., або 5%.

Тобто, жорстка позиція обласного керівництва щодо ефективності  місцевого самоврядування, зрозуміла. Разом з тим, Гайдай підкреслює, що в разі введення ВЦА в Сєвєродонецьку, вона буде діяти виключно до моменту осінніх виборів. Тож шанс обрати нових, відповідальних людей у ​​владу у жовтні 2020 року у нас залишається. Головне, розумно ним скористатися.