Робота місцевої влади

МАКСИМАЛЬНИЙ МІНІМУМ ЧИ МІНІМАЛЬНИЙ МАКСИМУМ?

18 Травня 2020
34

«Затягнути пояси» закликав чиновників Президент України. Законом «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 13 квітня 2020 року їх зарплату обмежено 10 розмірами мінімальної зарплати в країні. Тобто винагода не має перевищувати 47 тисяч гривень на місяць. 

Слідом за цим Сєвєродонецька міськрада прийняла рішення № 279 від «Про обмеження місячної заробітної плати керівникам комунальних підприємств, установ та організацій, що входять до сфери управління Сєвєродонецької міської ради». 

Дотримуючись вимог закону, виконком своїм рішенням обмежив заробітні плати керівників КП, які виплачуються за рахунок тарифу, оплачуваного містянами, згаданою сумою.  При цьому, заступник міського голови Свєтіков стверджує, що керівники КП і не отримують таких зарплат… 

В такому разі, подібне рішення носить суто декларативний характер й прийняте воно «задля галочки», точніше, для позитивного піару. 

З іншого боку, розмір заробітних плат директорів комунальних підприємств, виходячи з їх офіційних декларацій, дещо суперечить твердженню зама з ідеології. Наприклад, генеральний директор КП «Сєвєродонецьккомунсервіс» Віталій Постільга за 2019 рік задекларував отриману на цій посаді зарплату в сумі 708 833 грн., це майже 60 тисяч на місяць.

Якщо ж порівняти рівень оплати праці із її результатами, й 10-ти кратний розмір мінімалки, здаватиметься занадто великим. Той же керівник навряд чи має бути премійований, а скоріше – звільнений, адже замість затвердженого у фінансовому плані підприємства чистого прибутку в 1 175,2 тис. грн., за результатами минулого року отримано 838 тис. грн. збитків. При цьому збільшено витрати на адміністрацію з планових 2 787, 9 тис. грн. до 5 274 тис. грн., зроблені закупівлі, не пов’язані з основною діяльністю підприємства, і це все при наявності податкового боргу перед бюджетом у 5 293 838 грн.

Тож, чи варто сприймати серйозно це рішення місцевої влади? Інакше, ніж показухою його не назвеш. Зазвичай, реалізація подібних рішень передбачає виконання певних процедур. Так, оскільки трудові відносини з керівниками комунальних підприємств  регулюються контрактом, пан Ольшанський мав би отримати доручення привести контракти з директорами у відповідність до рішення виконкому. Поки цього не сталося. Чи він, як і його колега, свято вірить, що менеджери міських КП отримують мізерні гроші?…

У будь-якому разі, голодними чиновники не залишаться, адже у обмеженому розмірі заробітної плати не враховуються суми: допомоги по тимчасовій непрацездатності; допомоги для оздоровлення при наданні щорічної відпустки; матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань; оплати щорічної відпустки. Також не враховуються компенсаційні виплати при звільнені, вихідна допомога.

І це лише офіційно дозволені можливості не потрапити на паперть. Втім, при знаній вправності нинішнього керівництва Сєвєродонецька, нишпорок, аби обійти обмеження, відшукається достатньо…

Більше новин на сайті Комфортного міста