Робота місцевої влади

НАГОРОДА ЗА ЗБИТКИ?

20 Січня 2020
77

«Атракціон небачених щедрот» від Сєвєродонецької міськради триває.

У попередніх публікаціях ми розповідали про політику місцевої влади щодо міських комунальних підприємств, а також про результати їх праці. Як відомо, статус КП передбачає, крім надання комунальних та інших послуг, отримання певних доходів від своєї господарської діяльності. Але, замість цього, практично всі вони, протягом минулого року, одержували солідну фінансову допомогу зовні, яка, в більшості випадків, запланована й на 2020 рік.

Так, фіндопомогу в сумі 40 807 331грн. отримає КП «СТрУ». Як ми повідомляли, 350 000 грн. передбачено на фінансову підтримку КП «Сєвєродонецькводоканал». При цьому директор підприємства буде отримувати надбавку за високі досягнення у праці, яких за фактом не спостерігається, протягом найближчого півріччя (відповідно до розпорядження від 27 грудня 2019 № 492).

Із загального фонду бюджету-2020 фіндопомога в сумі 886 073 грн. буде виділятися й КП «Сєвєродонецьке підприємство благоустрою та ритуальної служби», хоча протягом минулого року влада намагалася будь-якими засобами зробити його прибутковим. Зокрема, відводила йому «ласі шматки» міської землі для розміщення кіосків, мережі роздрібної торгівлі та ін. Ще однією з форм підтримки своїх підприємств, якою в даному випадку, яким не погребували скористатися керівники Сєвєродонецька, стало свіже розпорядження міськради від 15 січня 2020 року № 17 «Про встановлення надбавки за високі досягнення у праці директору КП «Сєвєродонецьке підприємство благоустрою та ритуальної служби» Бородавці С.В.», що передбачає заохочення + 20% від посадового окладу на період з 01.02.2020 року до 31.01.2021 року».

Можливо, це гуманно, адже у своїй декларації в якості кандидата на відповідну посаду, поданої 30 січня 2019 року, Сергій Васильович вказав доходи в сумі 329 894 грн., з них – 4 729 грн. – соцвиплати і подарунки. Є у декларанта Бородавки одна квартира (68 м.кв.), один торгівельний павільйон (53,9 м.кв.) і Ланос, 2004 року випуску. За нинішній часів, дуже скромний, як для українського чиновника, фінансовий стан.

Але, все ж таки, перефразуючи відомий вислів, хочеться нагадати нинішнім керівникам міста: «нагороджувати треба з прибутків, а не зі збитків». Втім, про який прибуток може йти мова, коли КП «Сєвєродонецьке підприємство благоустрою та ритуальної служби» увесь останній час сидить на донорській голці грошових вливань з міського бюджету?