Робота місцевої влади

НЕ НАЇВСЯ, НЕ НАЛИЖЕШСЯ

3 Серпня 2020
5

Незважаючи на принципові зміни в управлінні, життя в Сєвєродонецьку (поки) йде своєю чергою. Тому наші експерти традиційно представляють вам щотижневу ситуацію в сфері держзакупівель.

Варто відзначити, спираючись на досвід ВЦА в м. Щастя, що військово-цивільна адміністрація в якості міської влади, проводить закупівлі так само, як і всі, із застосуванням електронної системи закупівель.

Чи буде цей керівний орган правонаступником Сєвєродонецької міськради, достеменно не відомо. У законі «Про військово-цивільну адміністрацію», як і в Цивільному кодексі України, відповіді на це питання знайти не вдалося. Тож доля всіх попередніх, вже існуючих договорів залишається нез’ясованою. Можливо, новій владі – новим юридичним особам, зі своїми кодами, печатками та рахунками, необхідно буде їх переукладати. Що також може спричинити неоднозначний результат.

Існує обгрунтована думка, що після вступу в силу Указу Президента про створення ВЦА в Сєвєродонецьку від 29 липня 2020 року, з 30 липня включно, всі документи міської ради та її підрозділів є нікчемними. 

Практично ситуацію можна порівняти з миттєвою зупинкою поїзда Інтерсіті, який мчить на повній швидкості і повинен погасити її до нуля за мить – тож, як наслідок – неминуча аварія. І, якщо в сфері договірної діяльності на придбання товарів  та виконання робіт, можна сподіватися на більш прозорі версії закупівель, у розрізі соціальних послуг населенню, заробітних плат, оплати захищений статей в цілому, важко уникнути колапсу. 

Останній договір, укладений Сєверодонецькою міською радою датується 28.07.2020 р, останні перерахування здійснені 29 липня. Останній укладений договір відділу освіти підписаний 30 липня, перерахування – 31.07.2020 р. У тому випадку, коли перерахування в останні дні місяця проходять за зобов’язаннями, зареєстрованими до 30 і 31 липня, це нормально, оскільки не можна залишати кредиторську заборгованість за міськрадою (що стане проблемою перехідного періоду). Але платежі 30.07 здійснені за зобов’язаннями, взятими в той же день, (накладні від 30.07) і за платіжками, складеним 30.07, або з датою валютування 30 липня. Дата валютування – зазначена платником у розрахунковому документі дата, починаючи з якої кошти, переказані платником отримувачу, переходять у власність отримувача.

Багато інших відділів зробили так само. Зокрема, відділ молоді та спорту, відділ культури. А ось управління охорони здоров’я розрахувалося в останній день липня ще за 2019 рік. Оскільки останній укладений ними договір був підписаний 11.12.2019-го. За два дні до набуття чинності Указу Президента по ВЦА, коли вже було відомо про таке рішення, відділ капбудівництва Сєвєродонецької міськради встиг перерахувати, як водиться, за непрозорими договорами, ФОП Ковальчук В. Я. 1 413 864 грн., а відділ молоді та спорту ПП «Стройбат» 317 972 грн., ФОП Невський Ю. В. – 814 924 грн. (з ним в 2020 році непрозорих договорів укладено на 4 160 867 грн.) та ФОП Любченко В. О. – 286 769 грн. (всього в 2020-му на 4 722 048 грн.)

Останні дні функціонування міськради 27 та 28.07.2020р.  перерахування за рахунок бюджету здійснили КП «Житлосервіс «Світанок», «Сєвєродонецьккомунсервіс », «Сєвєродонецьке тролейбусне управління»,

«Сєвєродонецькліфт», «Сєвєродонецькводоканал», «Єдина аварійно-диспетчерська служба». 

Останнє зі згаданих комунальних підприємств вже 30.07.2020 р, після вступу в силу Указу Президента, перерахувало 792 485 грн. ФОП Липовенко Р.С. за «Капремонт тротуару на території Центрального парку м. Сєвєродонецьк». Нагадаємо, що з цим підприємцем чиновники в нинішньому році уклали договорів непрозорим чином на суму 22 582 262 грн. Це найбільш високооплачуваний серед усіх контрагентів Сєвєродонецької міської ради та її структурних підрозділів, включаючи і комунальні підприємства. 

«Під завісу», 31.07.2020, оголошено торги на 6,7 млн. грн. на «Послуги з організації гарячого харчування для учнів 1-4 класів загальноосвітніх шкіл, учнів пільгових категорій». З огляду на терміни проведення всіх необхідних процедур, варто констатувати, що харчування школярів з 1 сентября чиновники вже провалили.

Як ми вже писали, договір на закупівлю продуктових наборів для найбільш вразливих верств населення міста до цього дня так і не укладено, але це все ще актуально в умовах карантину. Сподіваємося, це важливе питання не буде проігнороване керівництвом ВЦА. 

В цілому, якщо вважати, що з 1 серпня епоха нинішнього складу міської ради та її виконкому скінчилася, можна зробити наступний висновок. За 2020 рік міські чиновники уклали непрозорих договорів на суму 157 330 132 грн., в результаті чого містяни втратили мінімум 32 424 285 грн. Так само можновладці активно практикували зняття переможців торгів на користь своїх підприємств, через що ми втратили 3 267 026 грн. 

Таким чином, в поточному році втрати бюджету можна оцінити в більш, ніж 35,5 млн., в 2019-му їх було 50 млн. грн.