Робота місцевої влади

НІХТО НІКУДИ НЕ ПОСПІШАЄ

22 Червня 2020
17

Торгуватися не соромно, коли мова йде про економію бюджетних грошей. Особливо наочно в цьому плані виглядає закупівля послуги з капітального ремонту КНП «Сєвєродонецька міська багатопрофільна лікарня», на яку планувалося витратити 3 393 745 грн. Внаслідок торгів ціна знизилася майже на 30%. Остаточна вартість ремонту визначена в 2 386 728 грн.

Отже, про ступінь впливу нової редакції закону на результати закупівель минулого тижня. Раніше ремонт кабінетів в Сєвєродонецькому міському раді за непрозорими договорами обходився бюджету в 150-200 тис. грн. і вище. У підсумку, після проходження по системі Прозорро поточний ремонт приміщень (кабінету №82) обійдеться замість 107 000 грн. в 80 999 грн.

Відділ освіти Сєверодонецької міськради заощаджує на покупці бензину А-92 більше 30%, і заплатить замість шістдесяти тисяч – сорок. А ось КП «Сєвєродонецьктеплокомуненерго» скасував закупівлю бензину і дизельного палива на 138 000 грн. Причина: скорочення витрат на здійснення закупівель товарів, робіт і послуг. Вже ніхто нікуди не їде?

Скорочувати витрати, в цілому, похвально, але питання в тому, які витрати слід скорочувати в першу чергу.

Зазначимо, що з початку року бюджет профінансував це підприємство на 10,7 млн. грн. Говорити про його важливість для містян не доводиться. На тлі наростаючого невиконання дохідної частини міського бюджету, чиновникам на догоду своїм проєктам (наприклад, вельми сумнівного – з укладання плитки) вигідно скорочувати будь-які інші витрати, не дивлячись на їх критичність. Нагадаємо також, що в 2019 році заробітні плати на комунальному підприємстві складали: генерального директора – 599 848 грн., головного бухгалтера – 540 841 грн., головного інженера – 516 955 грн. Додайте до цього 22% нарахувань ЄСВ. Звичайно, нинішнього тарифу не вистачить, тож  доводиться просити грошей з бюджету.

«Зайві» втрати на закупівлях – це не отримані нами блага у вигляді затишних скверів, рівних доріг і тротуарів, придатних до комфортного життя житлових будинків, а ще – це не створений попит для бізнесу. Але ж мова йде про сотні мільйонів гривень, які могли б залучити працю, створити попит і цінність. Ці гроші вилучаються чиновниками і переводяться у валюту, завдаючи ще один удар – у вигляді зростання курсу валют, зростання цін. Чи потрібні нам такі наймані працівники, які позбавляють нас благ, а бізнес -платоспроможного попиту, та ще й тиснуть на курс?

Якщо найнятий працівник при придбанні будь-чого за ваші гроші не шукає на ринку кращу ціну, а призначає свої фірми за відкати (при наявній зарплаті від 500 до 800 тис. грн. на рік), чи візьмете ви його на новий термін? Варто замислитися.

Наразі, завдяки прозорій процедурі, активно знижує ціни КП «Житлосервіс “Світанок “» – 68,8% на закупівлі металевих дверей. Раніше містяни втратили б 1 541 000 грн. на одній цій операції. Труби та запірна арматура обійдуться підприємству на 1 191 000 грн. дешевше. Це мінус 33% від початкової ціни в 3 591 000 грн. Купівля люків також буде вдвічі дешевше: замість 656 тисяч лише 297 600 грн.

Звичайно ж, така практика не влаштовує тих, хто звик годуватися з бюджету. Тому вони діють за принципом: «і сам не гам, й іншому не дам».

Протягом півріччя так і не відбулася закупівля продуктів для незахищених містян, актуальність якої багаторазово зросла у зв’язку з введенням карантину.

13 травня 2020  року пройшов аукціон на придбання продуктових наборів на суму 3 500 000 грн. Своїм рішенням управління праці та соцзахисту населення Сєвєродонецької міської ради зняло з торгів трьох кращих постачальників на користь четвертого, який запропонував далеко не найкращу ціну (суму 2 682 500 замінили на 2 867 538 грн).

Втім, таке рішення було оскаржене. В результаті чого міськрадівські «професіонали» взагалі скасували торги. Вразливі верстви населення почекають ще, їм поспішати нема куди…