Робота місцевої влади

ПІАР ВАЖЛИВІШЕ…

21 Липня 2020
20

Це ж треба так любити відкати! Раніше, до змінзакону про закупівлі, любов до грошей змушувалачиновників дробити суми на 199 000 і 1 499 000 грн., аби без конкурсу віддавати замовлення своїмфірмам. Зараз вони встановили для себе межу, щоне перевищує 50 тисяч, тож кошториси рясніютьдев’ятками, не переходячи вказаний бар’єр. Так, відділ освіти Сєвєродонецької міськради закупив у ФОП Ковальчук В.Я. виконання робіт з ремонту систем опалення ясел-садка №26 «Світанок» на суму 49 999, 99 грн. При тому, що з цимпідприємцем вже існують договірні зобов’язання на 10 031 465 грн. Також відділ культури оплачуєпоточний ремонт фасаду КЗ «СМПК» підприємству«СБК Будлайн» у сумі 48 802 грн.

Показовою є й закупівля палива. Як свідчитьпрактика Прозорро, знизити ціну можна, в середньому, на 20%-45%. Але, на жаль, це не єаргументом для бюджетних розпорядників. І в цьому випадку, щоб обійти конкурс, чиновники воліють обмежуватися 50 тис. грн. і укладаютьнепрозорий договір з ТОВ «Східгазтрейд» на придбання дизельного палива і бензину на 45 000 грн. Містяни при цьому втрачають, як мінімум, 9 000 грн.

Більше 7,2 млн. грн. з міського бюджету тількина минулому тижні перераховано за непрозоримидоговорами.

Окрім того, скидається, що відділ освітистворив на ринку шкільних меблів штучного монополіста, в особі ТОВ «Новітні освітнітехнології», якого, навіть, на конкурентних торгах примудряються призначати переможцем. І суперник у нього з’явився постійнийТОВ«ЕДУТЕХ Смарт», який поступається«технологіям» буквально у копійках.

Бажання місцевої влади реорганізувати КП «Єдина аварійно-диспетчерська служба м.Сєвєродонецька» не виключає укладення з нею непрозорих договорів, зокрема, на поточнийремонт опалення будівлі міськради на 33 583 грн. Безумовно, міському комунальному підприємствупотрібно допомагати, але влада повинна діятиефективно, тобто шукати на ринку в режимі вільноїконкуренції кращу якість за менші гроші.

З іншого боку, добрим в цій закупівлі є те, щовлада, навіть знищуючи «аварійку», визнає, щоремонти системи опалення краще замовляти у професіоналів, ніж у КП «Світанок». Але погано, що проблеми обслуговування теплових мереж зрозвалом єдиної аварійної служби будуть тількинаростати.

При закупівлі «Висвітлення інформації про діяльність Сєвєродонецької міськради на місцевомутелебаченні шляхом трансляції підготовленихзамовником випусків новин» безальтернативно перемогло ТОВ «Телерадіокомпанія «Донбасонлайн» з сумою 176 000 грн. Так ремонт трьохпід’їздів чиновники розміняли на свій власний піар.