Робота місцевої влади

ПРО КОРОНОВІРУС … СЄВЄРОДОНЕЦЬКОГО БЮДЖЕТУ

23 Березня 2020
51

У зв’язку з введенням карантину українські парламентарі прийняли низку законів, покликаних припинити поширення короновірусу та сприяти подоланню наслідків епідемії. Один з них стосується безпосередньо оподаткування, а, отже, і наповнення міського бюджету.

Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновирусної хвороби (COVID-19)» передбачає, що:

– Не нараховується і не сплачується за період з 1 березня по 30 квітня 2020 рік плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності) за земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні, у тому числі, на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, і використовуються ними в господарській діяльності;

– Об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до статті 266 цього Кодексу, в період з 1 березня по 30 квітня 2020 року.

Тобто основні втрати міського бюджетуможуть виникнути через зменшення надходжень від плати за землю, причому від тієї землі, яка використовується в господарській діяльності, і з податку на нерухомість за об’єктами нежитлової нерухомості.

Прибутки від плату за землю в бюджеті міста-2020 закладені у розмірі  78,3 млн. грн. Таким чином, втрати за два місяці можуть досягти 13 млн. грн.

Надходження з податку на нерухомість за об’єктами нежитлової нерухомості в міському бюджеті закладено 12,4 млн. грн. Простий математичний розрахунок свідчить, що можливий мінус складе два з гаком мільйони.

Тобто скарбниця Сєвєродонецька зазнає втрат у 15,1 млн. грн.

Сума хоч і не маленька, але не критична. Перекрити цей дефіцит цілком можливо, якщо прибрати з нього корупційну складову. Як неодноразово підкреслювали експерти «Комфортного міста», маркерами для визначення сумнівних угод служать допорогові суми, якими кишить бюджет 2020 року. А також «відкати», які завдали збитків міському бюджету в 2019 році мінімум на 50 млн. грн. і вже за 75 днів 2020 року – не менше, ніж на 8,6 млн. грн.

Відмова від спокуси особистого збагачення місцевих чиновників і депутатів дозволить Сєвєродонецьку благополучно пережити випробування короновірусом.

Хоча складається враження, що в міськраді вже давно завівся якийсь хробак, котрий підточує наш загальний бюджет, і, крім фінансових ресурсів, з’їдає благополучне сьогодення і здорове, комфортне майбутнє усіх містян.