Робота місцевої влади

ПРО ЗЛИТТЯ ТА ПОГЛИНАННЯ

7 Квітня 2020
46

Відхід від конкуренції вимагає певної вправності. Міська влада в цьому серйозно набила руку. Як приклад – розвиток ще торішніх подій, пов’язаних з обслуговуванням ліфтового господарства Сєвєродонецька. Коли у місцевого монополіста з’явився конкурент, а у мешканців багатоповерхівок – дешевша альтернатива.

Як ми повідомляли, КП «Житлосервіс “Світанок”» оголосив про закупівлю послуги з технічного обслуговування ліфтів, і в середині лютого пройшов аукціон через систему ProZorro.

Початкова ціна, яку сформував тоді місцевий монополіст КП “Сєвєродонецькліфт» становила 3 ​​300 000 грн. Однак, правила ринкової економіки дозволили брати участь в торгах ще одному підрядчику – ТОВ «Спецсервіс АДС».

Лише його присутність в списку претендентів на надання заявленої послуги автоматично знизило ціну Сєвєродонецького комунального підприємства до 2 646 411 грн. В результаті виграв «Спецсервіс АДС» з сумою 1 570 000 грн. Здавалося, виграв найсильніший. Але – не переміг.

Присутність некерованого «чужака» в комунальній сфері міста наших чиновників явно не влаштовує. Результати торгів виявилися не затребуваними. А в міськраді вирішили піти «іншим шляхом». Так і виникло рішення «Про безоплатну передачу майна, яке є комунальною власністю територіальної громади м. Сєвєродонецька Луганської області, з балансу КП«Сєвєродонецькліфт» на баланс КП «Житлосервіс «Світанок»». Про нього ми зараз і йдеться.

Отже, програвши тендер на обслуговування ліфтів, який оголошував КП «Світанок», чиновники не вважали за потрібне укласти договір з переможцем, який запропонував найменшу ціну, а пішли шахрайським шляхом, по суті здійснивши злиття КП «Сєвєродонецькліфт» і КП «Світанок», в результаті якого «Світанок» буде сам надавати послуги з обслуговування ліфтів, тож ніякого тендеру вже не потрібно. Все б добре, якби це було чесно і якби, таким чином, не були збережені ті зайві витрати, що обчислюються мільйонами гривень, які «виробляло» це обслуговуюче підприємство. Як відомо, генеральний директор КП «Сєвєродонецькліфт» мав в 2019 році зарплату майже в п’ятсот тисяч гривень – 494 369 грн. Для порівняння, з квітня до кінця попереднього, 2018 року, вона складала 150 159 грн. Тепер таке фінансове навантаження буде нести житлосервіс і продовжать оплачувати містяни у складі тарифу.

Таким чином, замість того, що б у конкурентному середовищі знижувати вартість комунальних послуг для городян, влада прагне до їх зростання. А шахрайство стає нормою життя можновладців і місцевих депутатів.

Більше новин на нашому сайті https://comfortcity.org