Робота місцевої влади

ПРИБИРАТИ, ХОВАТИ, …ТОРГУВАТИ

21 Жовтня 2019
98

Ця історія з життя міського комунального підприємства – для фейлетону. А, можливо, і для прокурора.

Сєвєродонецькі чиновники вигадують все нові форми «відносно чесного» особистого збагачення. Цього разу через створення мережі роздрібних кіосків в обласному центрі та використання неіснуючої пересувної торгівельної мережі.

… Коли стикаєшся з безглуздою інформацією, виникає питанням: а чим власне займається той чи інший суб'єкт? У випадку з приватним бізнесом все зрозуміло: тим, що вигідно і що приносить прибуток. А ось у випадку з комунальними підприємствами чіткої відповіді немає, хоча питання виникають все частіше. Тим більше, що міські КП, як правило, без прибутку або з копійчаною прибутком працюють в таких небідних галузях, як ринки, похоронні бюро, парковки, збір сміття. Хоча передбачають не комерційну діяльність, а задоволення міських потреб з належною якістю і за мінімальною ціною.

Візьмемо за приклад КП «Сєвєродонецьке підприємство благоустрою та ритуальної служби», профільна діяльність якого, здавалося б, звучить у самій його назві. Але, ось сюрприз, під час засідання виконкому, 19 серпня 2019 року, його члени своїм рішенням № 947 надають КП паспорт прив'язки тимчасової споруди для розміщення торгового кіоску в складі зупинкового комплексу за адресою: шосе Будівельників, район будинку № 21. І це не поодинокий випадок, при бажанні, в архіві рішень Сєвєродонецької ради та його виконавчого комітету можна знайти й інші приклади.

Можливо, міська влада задля суспільного блага розширила сферу діяльності КП, включивши до переліку його КВЕДів роздрібну торгівлю?

Тільки за два місяці з 17.07.19 по 17.09.19 прийнято три рішення Сєвєродонецької міської ради (№ 4091, № 4093, № 4094) та чотири рішення виконкому (№ 827, 947, 959, 1006) про надання цьому підприємству дозволів на розміщення кіосків , торгових павільйонів, тимчасових споруд, «для размещения засобів пересувної мережі під час ярмаркової та сезонної торгівлі на території м. Сєвєродонецька», в тому числі, два місця для торгівлі баштанними культурами. І, можливо, хтось із вас вже бачив на вулицях міста суворих чоловіків в помаранчевих жилетах, які торгують стиглими кавунами і ароматними динями?

Хоча, зрозуміло, що торгувати ними, як, втім, і всім іншим, можуть (і будуть) зовсім інші люди та організації, а не міське підприємство, яке в даному випадку є простою ширмою, що дозволяє нашим чиновникам перекладати кошти великої кількості комерсантів до своєї кишені. Для нашої нинішньої влади вже стало звичним те, що витрати несе міський бюджет, а заробляють особисто вони.