Робота місцевої влади

ЩО ПЕРЕМОЖЕ: ЦІНА, ЯКІСТЬ, ВІДКАТ?

25 Лютого 2020
73

Команда «Комфортного міста» – прихильник прозорих закупівель та конкурентної економіки. Ми багато пишемо про користь для міського бюджету тих угод, що проходять через систему електронних торгів. Можливість знизити витрати завдяки ProZorro наочно демонструє аукціон, що відбувся в середині лютого з закупівлі КП «ЖИТЛОСЕРВІС “СВІТАНОК”» послуги з технічного обслуговування ліфтів.

Початкова ціна, яку сформував місцевий монополіст КП “СЄВЄРОДОНЕЦЬКЛІФТ” становила 3 ​​300 000 грн. Однак, правила ринкової економіки дозволили брати участь в торгах ще одному підрядчику – ТОВ «Спецсервіс АДС».

Лише його наявність у списку претендентів на надання заявленої послуги автоматично зменшила ціну Сєверодонецького комунального підприємства до 2 646 411 грн. щоправда, в результаті виграв «Спецсервіс АДС» із вартістю 1 570 000 грн. Здавалося б, переміг сильніший.

Але, місцеве чиновництво і наближені до нього депутати, знову продемонстрували свої пріоритети: ставити на перше місце не комфорт для містян і розумне використання бюджетних коштів, а власні корисливі інтереси. Переможця в черговий раз було відхилено. Як це вже неодноразово траплялося у випадку з визначенням підрядника для капремонту сєвєродонецьких тенісних кортів.

Поки зрозумілим є лише одне: те, що КП «СЄВЄРОДОНЕЦЬКЛІФТ» ще «опустився» в результаті конкурсу до 1 587 846 грн., нічого доброго не означає. Нескладно порахувати, який розмір «відкату» передбачався тільки на одній цій угоді.

У разі, якщо переможцем буде все-таки визнано КП, все одно доведеться шукати, за рахунок чого покрити «раптову» різницю в 1 712 154 грн. (скорочення суми більш, ніж в два рази!) Тобто або відпрацьовувати сумнівні схеми альтернативного фінансування «свого» комунального підприємства за рахунок містян, або принципово знижувати якість обслуговування. Обидва варіанти, з точки зору ефективного управління міським господарством – неправильні.

Але ж був шанс платити менше і мати повне праве запитувати про належну якість надання послуг у реального переможця аукціону…

Оскільки нинішня угода вже знаходиться під моніторингом Управління Північно-східного офісу Держаудітслужби в Луганській області, сподіваємося, що справедливість буде відновлено. Ми спостерігатимемо за продовженням цієї історії, стежте за нашими публікаціями.