Робота місцевої влади

СМІТТЯ ПОЗА КОНКУРЕНЦІЄЮ

26 Червня 2020
30

Що відбувається, якщо в Сєвєродонецьку (як і в цілому, в Україні) не створено умов для конкуренції? У нинішньому, конкретному випадку, діюче міське комунальне підприємство ризикує бути похованим під … купою сміття.

В ході чергового засідання виконкому Сєвєродонецької міськради прийнято рішення «Про введення в дію рішення конкурсної комісії по проведенню конкурсу на визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів у м. Сєвєродонецьк та прилеглих селищах». У конкурсі очікувано брало участь одне підприємство КП «СКС» і воно так само очікувано перемогло.

Як-то кажуть, при всьому багатстві вибору – іншої альтернативи у нас немає. 

Давайте розглянемо, кого ж сєверодончани отримали в якості виконавця послуг?

Як правило, будь-який суб’єкт господарчої діяльності, заявляючи про свою участь у подібному конкурсі, в першу чергу має відповідати певним встановленим кваліфікаційним вимогам, підтвержденним документально. Серед іншого, надається: довідка про відсутність (наявність) заборгованості за податковими зобов’язаннями, розрахунок планового тарифу з вивезення ТПВ і проєкт інвестиційного плану поводження з побутовими відходами.

 Власне з них ми дізнаємося, що на 1 червня 2020 року КП «СКС» має податкову заборгованість 5 483 734 грн., з них 358 888 грн. – до державного і 2 124 847 грн. – до місцевого бюджетів. Ця сума не враховує пеню за прострочення сплати податкового боргу, що значно її збільшує.

Високооплачуваний директор підприємства за два попередні місяці допустив зростання податкової заборгованості майже на двісті тисяч гривень.

КП «СКС» при плані по чистих прибутках за 2019 год 1 175,2 тис. грн., отримало збитки 838 тис. грн. У 2020 році підприємству з міського бюджету виділено 167 000 грн. для поповнення статутного капіталу і 800 000 грн. фінансової допомоги.

Витрати на адміністрацію підприємства більше планових на 2 486 тис. грн. або на 89%, витрати на оплату праці та ЄСВ вище планових на 5476,4 тис. грн. або на 42,7%.

Нагадаємо, що в 2019 році ген. директор «Сєвєродонецьккомунсервіс» Віталій Постільга вказав в декларації зарплату в сумі 864 776 грн. з ЄСВ. Варто очікувати, що в нинішньому році витрати на зарплату тут знову зростуть.

Природним чином, ці та інші витрати ляжуть непідйомним вантажем на тариф для населення. Розрахунок якого, до речі, підприємством представлений, але не оприлюднений на широкий загал.

Втім, тариф повинен, як мінімум, забезпечити підприємству беззбитковість за цим напрямком послуг. При нинішньому його розмірі перекрити збитки 2019 року в 838 тис. грн. не вийшло, а в 2020-му, в разі збереження колишньої вартості послуги, вони будуть ще більшими. Чи варто говорити про погашення податкової заборгованості та реалізацію будь-якого інвестиційного плану? Який, до речі, також не став надбанням громадськості…

Зрозуміло, що певний прогрес можливий тільки в разі зростання тарифу на вивезення побутових відходів. Щоправда, в силу передвиборчого політичного моменту чиновники можуть й не піти на такий неприємний для свого електорату крок. Але, тоді, не виключено, що і саме КП «СКС» може спіткати важка доля інших міських комунальних підприємств.