Робота місцевої влади

ТОРГІВЛЯ ЗАМІСТЬ БЛАГОУСТРОЮ?

27 Січня 2020
42

Сєвєродонецька міськрада всіляко сприяє перетворенню комунального підприємства з благоустрою на «успішного комерсанта». Принаймні, саме через нього проходять ті грошові потоки, які викликають особливий інтерес групи Буткова «Сєвєродончане».

Так, 22 січня 2020 року на засіданні виконкому, присвяченому питанням внесення змін до міського бюджету, були ухвалені рішення щодо пересувної торгівельної мережі. При цьому в рішенні № 40 «Про погодження розміщення засобів пересувної мережі ФОП Чеканов І.В. за адресою: м. Сєвєродонецьк, вул. Гагаріна – вул. Курчатова», як і передбачено «Порядком розміщення засобів пересувної дрібнороздрібної торгівельної мережі та пересувних об’єктів з надання послуг на території м. Сєвєродонецька», є посилання на необхідні документи, а рішення № 39, 41-45 таких не мають. Репутація нашої влади викликає обґрунтовані сумніви у відповідності  їх згаданому Порядку.

Таким чином, «Сєвєродончани» продовжують формувати виборчу програму для своїх опонентів. І тепер до неї додається наступний пункт: «Перевірка законності розміщення засобів пересувної мережі».

Цими ж рішеннями пропонується власникам пересувної мережі укласти «Договір на право тимчасового користування окремими елементами благоустрою комунальної власності з комунальним підприємством «Сєвєродонецьке підприємство благоустрою та ритуальної служби».

Зовні логічно, оскільки саме йому протягом минулого року виділялися земельні ділянки, але не зрозуміло, навіщо такі складнощі? Команда «Комфортного міста» також сподівається, що оплата за цими договорами буде повною, а не «розсмокчеться» по кишенях чиновників. Є ще одне питання: чи допоможе таке поповнення рахунків КП поліпшити фінансовий стан підприємства і скоротити розмір фінансової допомоги, що надається йому з міського бюджету?

Крім цього, рішенням № 69 «Сєвєродонецькому підприємству благоустрою та ритуальної служби» додали ще одну прибуткову опцію: оптову торгівлю овочами та фруктами (по вул. Науки, р-он будинку №20, 50 місць).

Це чергове корупційне рішення на користь підприємства, яке не займалося і не буде займатися торгівлею, а тим більше оптовою торгівлею овочами та фруктами. А ось «прикривати» незаконну торгову діяльність інших на цих місцях зможе без проблем. Ось тільки куди піде прибуток: в бюджет або, судячи з перманентних збитків КП, повз касу?

Поки що володіння великою кількістю земельних ділянок під торгівлю, не дозволяє стабілізувати економічні показники підприємства, а розмір фіндопомоги на 2020 рік, як відомо, передбачений у 886 073 грн. Окрім того, нагадаємо, що розпорядженням від 15 січня 2020 № 17 директору КП за рахунок коштів підприємства встановлена ​​надбавка за високі досягнення у праці в розмірі 20 відсотків від посадового окладу на період з 01.02.2020 року по 31.01.2021 року.

Щоправда, домагатися цих «високих досягнень» будуть не штатні співробітники, а … засуджені до кримінального покарання, котрим призначені громадські роботи.

Згідно з рішенням № 56 від 22.01.2020 року «Про затвердження Переліку об’єктів і переліку безкоштовних робіт для осіб, засуджених до кримінального покарання у вигляді громадських робіт, і для осіб, на яких судом накладено адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт, на 2020 рік», безкоштовні роботи повинні проводитися, в тому числі, і на території житлового фонду КП «Житлосервіс «Світанок», що дає йому переваги в частині надання послуг управителя. Чи не правильніше було б направити цих осіб на прибирання місць загального користування, таких як озеро Чисте, скверів, парку, лісосмуг тощо?