Робота місцевої влади

ВІРУС ПОЧЕКАЄ…

28 Квітня 2020
35

19 квітня стало не лише новою точкою відліку закону про закупівлі, а й побічно підтвердило припущення експертів «Комфортного міста» про злагоджену системі відкатів, діючу у Сєвєродонецькій міськраді. Судіть самі: напередодні цієї дати непрозорих договорів було укладено на рекордні 37,4 млн. грн., тижнем раніше – на 29 млн. грн., з початку року на 152,8 млн. грн. А ось після вступу в силу закону про закупівлі, у новій редакції, з 20 по 26 квітня, підписано договорів на суму лише в 0,2 млн. грн.!

Не складно припустити, навіщо владі були потрібні непрозорі закупівлі в масовому порядку. Вони були основним джерелом злочинних доходів, і способом крадіжки міських ресурсів. Зрозуміло, що чиновники будуть шукати нові шпарки, використовувати інші можливості привласнювати гроші містян і отримувати несправедливі доходи, але за основним їх джерелом – закупівлям – можна говорити про перемогу Закону.

Але.

«Розсьорбувати» результати попередньої діяльності ми будемо в кращому випадку, до нових виборів, в гіршому – до нового року. Допоки будуть фінансуватися вже підписані корупційні договори з призначеними підрядниками, за цінами, що містять відкати. І в цьому випадку договірні зобов’язання і рішення виконкому будуть чітко і своєчасно виконуватися.

На відміну від інших прийнятих програм, які, не зважаючи на всю актуальність, місцева влада не поспішає виконувати і фінансувати. 

Приміром, повернімося до тієї ж боротьби з коронавірусом. Ще 13 квітня виконком Сєвєродонецької міськради своїм рішенням № 250 зобов’язав керівника управління праці та соціального захисту населення Гавриленко «придбати продуктові набори, використавши процедуру закупівлі, встановлену пп.3 п.2 ст. 35 Закону України «Про державні закупівлі», в межах коштів, передбачених рішенням сесії … від 03.04.2020 р № 4715 у зв’язку з нагальною потребою, викликаною виникненням особливих економічних і соціальних обставин, які унеможливлюють дотримання строків для проведення тендеру, а саме пов’язаних з негайною ліквідацією наслідків надзвичайної ситуації, пов’язаних з недопущенням поширення респіраторної хвороби COVID-19…, поліпшенням матеріального становища найбільш вразливих верств населення Сєвєродонецька, з метою мінімізації пересування їх містом». І, на той момент всі необхідні умови для цього були, в тому числі, і гроші на залишках. 

Щоправда, тут підвернулася можливість попіаритися за чужий рахунок (сєвєродончани обізнані щодо скандалу навколо продуктових наборів від «АТБ») і «негайність» виконання рішення № 250 злегка «розсмокталася».

І лише за тиждень, 21 квітня Гавриленко оголошує відкриті торги на придбання продуктових наборів, тим самим порушуючи рішення виконкому, яким його зобов’язали «придбати продуктові набори, використавши процедуру закупівлі, встановлену пп.3 п.2 ст. 35 Закону України «Про державні закупівлі». 

Оголосивши відкриті торги цей керівник відклав допомогу городянам аж на кінець травня! Тільки 15 травня 2020 року відбудеться аукціон, і ще 10 днів піде на укладання договору з його переможцем.

Крім того, нагадаємо, що прийнята міськими депутатами програма  боротьби з коронавірусом, передбачає мінімально 15,2 млн. грн. витрат, а не тільки 3,5 млн. грн. наприкінці весни.

Як відомо, уряд України з 14 травня планує поетапний вихід з карантину. Але, мабуть, на злодійкуватих і безвідповідальних чиновників, «які забарикадувалися» в будівлі міськради, цей процес не поширюється.

Занадто далекі вони від народу, як казав революційний класик …

 

Більше новин на сайті Комфортного міста