Робота місцевої влади

ВИШЕНЬКА НА ТОРТІ ВІД СЄВЄРОДОНЕЦЬКОЇ МІСЬКРАДИ: «ЇЖТЕ, НЕ ВДАВІТЬСЯ!»

27 Листопада 2019
155

Останній осінній місяць року міська влада провела у турботах про жителів Сєвєродонецька. З найбільш помітних подій – відкриття досить дивної велосипедної доріжки, екстремальний пандус для інвалідних візочків біля нової зупинки громадського транспорту, агресивний випад на адресу можливого конкурента для монополіста КП «Северодонецькліфт». 

І у якості «вишеньки на торті», минулої неділі, 24 листопада, на сайті «Сьогодні в Сєвєродонецьку» оприлюднені  результати опитування, проведені в цей самий день місцевою громадською організацією, яка прагнула з’ясувати, як сєвєродончани оцінюють роботу міської ради, і за кого хочуть голосувати.

Цікаво, чи знайдуться ті, хто прийме ці дані за «чисту монету»? 

Але, перш ніж розповісти про це інтригуюче дослідження, звернемо увагу на, так би мовити, його технічні деталі.

Перш за все, розчулює той факт, що опитування проведене протягом одного дня «5 волонтерами організації, що мають великий досвід проведення опитувань» (кінець цитати). І справа, навіть, не у орфографії усього повідомлення … Краще давайте дружно позаздримо їх ефективності. За світловий день, на зупинках громадського транспорту ці профі змогли охопити випадкових перехожих, забезпечивши генеральну сукупність 88257, а пізніше порахувати, проаналізувати, звести результат воєдино і оперативно розмістити його на сайті. Звичайно, зараз – століття високих технологій, а тому й не таке стає можливим.

Хоча, отримана негативна оцінка місцевої влади, можливо, і не коштувала таких надзвичайних зусиль. Як дуже погану оцінили роботу Сєвєродонецької міської ради – 17,4% опитаних, як погану – 24,2%, як середню – 37,2%, як гарну – 18,9%, як відмінну – 2,4%. Середня оцінка склала 2,65 (за п’ятибальною шкалою). Навіть з такого, дуже причесаного результату випливає, що майже 80% опитаних не задоволені роботою влади. Роботу виконувача обов’язків міського голови В’ячеслава Ткачука як дуже погану оцінили 11,3% опитаних, як погану 21,2%, як середню 41,1%, як гарну 23,9%, як відмінну 2,5%. Теж доволі показово. Проте, саме Ткачук лідирує в якості кандидата на посаду мера Сєвєродонецька, якщо вибори відбудуться в найближчу неділю, напевне, того ж «сакрального» 24 листопада, мабуть. Він отримує найбільшу підтримку в 23,5%, а наступний кандидат має результат 17,9. Хоча саме тиждень тому цей кандидат займав першу позицію. Виходить невтомна їзда в.о. міського голови на велосипеді новою вело доріжкою все ж дає результат! Він також сподівається, що широкі маси (у сумі відсотків 25) проковтнуть і перетравлять такий соціологічний сурогат.

Все це, на жаль, не дивно. Як то кажуть, «хто платить, той і замовляє музику».

Конфуз ситуації полягає ще й у тому, що підсумки «соціологічного» опитування вийшли з-під пера громадської організації – «Інститут «Європейська слобода», яка заснована Олексієм Свєтіковим 19.05.2017 року (за даними opendatabot.ua), і результат оприлюднено на його ж сайті, котрий, до речі, раніше був в опозиції до будь-якої, в тому числі, і міської влади. А тепер різко став поблажливим до неї і «розсудливим».

Взагалі-то, це дуже зручно. Нинішній заступник міського голови Сєвєродонецька Свєтіков, як то кажуть, «і швець, жнець, і на дуді грець», причому, не відходячи від каси. Швидше за все, витрати на це опитування, на «волонтерів»  та інше, вже включені до витрат КП «Медіа-простір». Треба ж якось правильно прилаштувати заплановані 30 млн. грн.!

Але, скільки б не коштувало це дослідження замовнику, ціна йому – три копійки та ще й у базарний день, а з точки зору репрезентативності – ніякої цінності воно не становить зовсім.