Робота місцевої влади

ЯК КОРОВА НА ЛЬОДУ

30 Червня 2020
19

І знову за рибу гроші!  Повторно оголошено торги на придбання «Відкритого льодового катка зі штучним льодом для масового катання та тренувань» за 5 500 000 грн. 

Ми вже писали про відсутність економічної ефективності такого катка, який працюватиме з листопада по березень, що виключає на цей час, заняття іншими видами спорту, про вимоги щодо температурного режиму і «ненажерливість» необхідного обладнання. Більше того, покупка об’єкта для чужого приміщення, що належить банку, яким є Льодовий палац, це ніщо інше, ніж авантюрний захід.

Примітно, що за минулий період чиновники зуміли внести до тендерної документації уточнені параметри обладнання. Тепер в особливих умовах закупівлі йдеться, що обладнання яке поставляється, має бути новим або таким, що експлуатувалося не раніше, ніж з 2003 року.

…Тобто, при тому, що нове ніколи не виграє за своєю вартістю у старого, нахаби з міськради вважають, що ми повинні «відчувати повагу» до металобрухту 17 річної давнини…

Це вже не тендер, а змагання: Хто старіше?

Але, можливо, що й переможеця з потрібним товаром вже визначено. На кожен товар, як-то кажуть, знайдеться свій покупець.

В цілому, карантин продовжує погано впливати на стан міського  майна. Чи то воно стрімко старішає, що б бути під стать бувалому льодовому катку, чи працівники урочисто готуються до пост-карантинної святкової зустрічі з відвідувачами міськради. Проведена закупівля будівельних матеріалів на 500 000 грн. для ремонтів у будові, а минулого тижня куплені меблі. Зокрема, кабінет керівника за 14 754 грн. і офісні стільці і крісла на 16 067 грн. У відділ освіти придбано ще один кондиціонер за 17 062 грн. Чекаємо зростання споживання електроенергії.

У 2020-му витрати бюджету через подібні надмірності і завищену заробітну плату ми оцінюємо в сумі 52,6 млн. грн. А в минулому році вони доходили до 80 млн.

Дорого ж чиновники коштують нашому місту! І це – без втраченого мільярда гривень інвестицій. Без втрат містян, які оплачують медичні послуги, котрі вже профінансовані з загальної скарбниці. Без інших, тому подібних фокусів і вигадок нинішніх керівників Сєвєродонецька – дуже талановитих, щодо шахрайства, людей. Проводячи тендери, вони продовжують відхиляти «чужих» підрядників і постачальників, в надії, що наступного разу вийде протягнути свою фірму.

Так, знявши сім учасників з закупівлі обладнання для закладів громадського харчування на суму 1 400 000 грн., попри наявність переможця з сумою 1 133161 грн., який, мабуть, «виявився не тією людиною», відділ освіти повторно оголосив ту ж саму закупівлю на ту ж суму – 1 400 000 грн.

Не задовільнив міських топ-менеджерів і результат конкурентної закупівлі «Реконструкція Заплавного мосту №1 в м. Сєвєродонецьк», в якій брали участь два підприємства. Закупівля відбулася, визначено переможця, але чиновники знову скасували торги з дивною причиною – «відсутність пропозицій» і стрімко уклали непрозорий прямий договір на реконструкцію моста з приватним акціонерним товариством «Харківметропроєкт» на 49 320 грн.

Таким чином, на сьогодні втрати через зняття переможців торгів становлять 2 631 476 грн.: по відділу освіти Сєвєродонецької міськради – 255 773 грн., по управлінню житлово-комунального господарства – 945 000 грн., по КП «Житлосервіс «Світанок » – 821 036 грн., по КНП «Сєвєродонецька міська багатопрофільна лікарня» – 27 454 грн., по управлінню праці та соцзахисту – 185 038 грн., по відділу капітального будівництва – 395 340 грн.

І на закінчення: слідом за іншими колегами, генеральний директор КП «Сєвєродонецькводоканал» уклав договір з адвокатським бюро «Волков і парнери» на надання юридичних послуг на суму 49 000 грн. Раніше міські комунальні підприємства «Світанок», «СКС», «СТКЕ» підписали аналогічні договори, і на сьогодні загальна сума по ним дорівнює 1 185 600 грн.!

До чого б це?