Робота місцевої влади

З ЧИМ ВЕСНУ ЗУСТРІЧАЄМО

3 Березня 2020
46

Зимовий сезон завершено. Ми були свідками активної діяльності керівників Сєвєродонецька та наближених до них осіб. «Влада дає можливості» – це загальне місце для характеристики всіх кроків і починань чиновників і депутатів. Але їх мета та мотивація можуть бути абсолютно різними. Поки переважають приватні і «шкурні» інтереси, тоді як громадські та загальноміські відходять на другий план. 

Команда «Комфортного міста» вже акцентувала увагу сєвєродончан на деякій вибірковості проектів, котрі «поглинають» бюджетні гроші. Серед них  пріоритетні для керівника групи «Сєвєродончани» і багатьох «підкилимних» процесів в обласному центрі: обрізка дерев, вивезення гілок з прибудинкових територій, виробництво пелет, збут теплової енергії. 

Маніпулюють чиновники і з розмірами заробітних плат, що також впливає на кінцевий результат при проведенні непрозорих закупівель. Так рішенням № 4575 від 22 лютого 2020 року міськрадою встановлено найбільший в Україні «розмір кошторисної заробітної плати, який враховується при визначенні вартості будівництва об’єктів, що споруджуються із залученням грошей бюджету міста, грошей підприємств, установ і організацій, які належать до комунальної власності, в розмірі 18 090 грн.» Думаєте, робиться це в інтересах простих малярів і штукатурів? Як би не так! Мусимо припустити, що таким чином формується резерв для тих же відкатів, тим більше, як і зазвичай, договори укладаються зі «своїми», – тими фірмами, що згодні грати за правилами певних груп і кланів …

А також: тривають махінації із визначенням переможців тендерних торгів, планується  придбання вживаного обладнання, і, звичайно ж, непрозорі договори на держзакупівлі. За нашими даними, останніх укладено на 20 685 516 грн., в результаті чого втрати містян склали, як мінімум, 5 046 383 грн.

Зокрема, на минулому тижні було укладено 5 договорів на поточний ремонт доріг на п’яти вулицях, традиційно на суму 190 000 кожен, причому на однакову суму для всіх об’єктів, з ФОП Любченко В.О. У зв’язку з цим, знову звертаємо увагу місцевої влади на необхідність контролю якості виконаних робіт. Що б така ситуація, як у випадку з «Лисичанським спеціалізованим управлінням №10», що здійснювало капремонт перехрестя вул. Гоголя і Лісовий, знову не трапилася. 

Правда, зберігаючи об’єктивність, відзначимо, що бувають й позитивні «зрушення» у свідомості чиновників. Так, з закупівлі на суму 199 673 грн., яка раніше неминуче б потрапила до категорії непрозорих – допорогових, де призначався свій постачальник або підрядник, тепер оголошено аукціон – тобто конкурентна угода на виконання топографо-геодезичних робіт для створення картографічних планів в електронному вигляді території села Воєводівка. Щоправда, пояснення тому може бути й традиційно-банальним: у наближених до влади людей немає своїх специфічних бюро для таких видів діяльності. Але, можливо, тепер з’являться…

«Під завісу» лютого, на сайті Сєвєродонецької міськради опубліковане повідомлення про зустріч в.о. міського голови з генеральним підрядником з реконструкції заплавного мосту № 1 – директором ТОВ «Будівельно-монтажна фірма «Технологія»» Сергієм Капленко. Ткачук зазначив: «Ми чекаємо відновлення фінансування з ДФРР, але і з місцевого бюджету нашою депутатською більшістю – командою Ігоря Буткова попередньо виділено понад 2-х млн. грн. на співфінансування будівельних робіт, що дозволило фактично не зупиняти будівництво». На тлі такого чиновницького оптимізму, не зайвим буде нагадати, що пан Ткачук неодноразово запевняв містян в тому, що міст буде закінчений в 2019 році, але згадана ним команда Буткова, як зазвичай, перебуває в пошуках того, хто принесе відкат побільше і затягує з рішенням фінансових питань, що призводить до несвоєчасного освоєння грошей. Як і сталося із ремонтом мосту. 

Нагадаємо, що з початку 2020 року в першу п’ятірку нашого рейтингу непрозорих закупівель, входять:

  1. Комунальне підприємство «Сєвєродонецьккомунсервіс» – 5 126 173 грн., або 24,8% всіх закупівель;
  2. КНП «Сєвєродонецька міська багатопрофільна лікарня» – 3 368 011 грн., або 16,3%;
  3. Комунальне підприємство «Житлосервіс «Світанок»- 2 579 422 грн., або 12,5%;
  4. КП «Сєвєродонецьктеплокомуненерго» – 2 301 201 грн., або 11,1%;
  5. Відділ капітального будівництва Сєвєродонецької міськради – 1 808 251 грн., або 8,7%.