Робота місцевої влади

ЗНОВУ БЮДЖЕТНІ РОКІРОВКИ

14 Квітня 2020
35

Міський бюджет – досить гнучкий інструмент, що дозволяє у своїх межах варіювати розподілом коштів на найбільш актуальні для сєвєродончан потреби. Але, в нашому місті він знаходиться в руках безумовних лицемірів і шахраїв, які думають тільки про власне благо. Депутатське рішення №4885 від 10.04.2020 року – чергове тому підтвердження.

Експерти «Комфортного міста» звертають увагу на стабільне фінансування охорони здоров’я в обласному центрі, що, можливо, має викликати обгрунтований оптимізм. Тільки, на жаль, чиновники зовсім ігнорують необхідність коригувати потреби медицини у відповідності до поточного моменту.

На виконання програми «Протидії захворюванню і запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID -19, викликаної коронавірусом SARS-CoV-2, на 2020 рік» потрібно мінімум 15,2 млн. грн. Але, ми знову спостерігаємо, що у міській казні нічого на боротьбу з коронавірусом не передбачено, а, скоріше, навпаки. Ось і нинішнім рішенням знято фінансування придбання ангіографа для сєвєродонецьких медиків в сумі 6 573 700 грн. 

У пріоритеті місцевої влади капітальний ремонт приміщень, що начебто теж не погано, якщо не враховувати неминучу корупційну складову таких робіт. Природно, медтехніка не забезпечить подібний відсоток відкату, який, при вправності нинішніх чиновників, може дати реконструкція.

А між тим, в інших великих містах такий апарат є і він рятує тисячі життів. Ангіограф багатофункціональний, він дозволяє не тільки проводити високоточну діагностику, а й виконувати різні втручання при тромбозі, інсультах, інфарктах, розривах судин. Дозволяє чітко і оперативно з’ясувати точне місце локалізації, розміри, характер новоутворень і швидко прийняти рішення про подальше лікування.

Можливо, в депутатському корпусі впевнені, що він їм ніколи не знадобиться. Звісно, дай Бог.

А ось станом міських доріг стурбована значно більша кількість містян, але знову-таки, за винятком депутатів. Адже рішенням від 10 квітня зі статті витрат на капітальний ремонт дороги по пр. Гвардійський в м Сєвєродонецьк (від вул. Курчатова до пр. Космонавтів) знято 1 499 814 грн. фінансування, яке перенаправили на тротуарну плитку. Рівноцінна заміна? Для автомобілістів – сум, для пішоходів можливе благо, але більше за інших таке рішення збуджує групу Буткова. Причина проста і полягає у патологічній жадібності. Якщо робити дорогу, то потрібно проводити конкурентний конкурс, тобто шанси мати зиск – зменшуються. А для допорогової закупівлі в 1 499 814 грн. можна призначити свого підрядника і отримати відкат. Тим більше, як відомо, тротуарна плитка – найпоширеніший і, ми б сказали, найбільш банальний спосіб наварити…

Пам’ятаємо, що до 19 квітня чиновникам потрібно освоїти якомога більше казенних грошей, до моменту посилювання процедури держзакупівель. Власне, цим і пояснюється депутатське завзяття в черговому перекроюванні Сєвєродонецького бюджету.